فرماندار شهرستان بهارستان:

برنامه‌های فرهنگی باید هم تراز با اصل شرع و دین انجام شوند

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: مسئولین شهرستان بهارستان باید برنامه‌های فرهنگی را در دستور کار ادارات خود قرار دهند و به باید هم تراز بودن این برنامه‌‌ها با اصل شرع و دین توجه کافی نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به اهمیت فعالیت ادارات و دستگاه‌های شهرستانی در حوزه فرهنگی، اذعان داشت: تمامی دستگاه‌ها بودجه‌هایی دارند در حوزه‌های فرهنگی و هنری و یک فضای تبلیغاتی و رسانه‌ای هم در سطح شهرستان وجود دارد که هر کدام بنابر تکالیف خود می توانند در حوزه فرهنگی فعالیت نمایند.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی مناسب اقدامات فرهنگی در سطح شهرستان، تصریح کرد: همه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی، پاسداشت مناسبت‌ها و هرگونه برنامه‌ای که نیاز به فرهنگ‌سازی و مشارکت عمومی دارد می بایست سازمان‌دهی شود.

خانجانی در رابطه با اهمیت توجه به موضوعات دینی در اجرای برنامه‌های فرهنگی، بیان داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با اصل شرع و دین انطباق داشته باشد و نیز شاهد اثرگذاری بیشتری در این حوزه باشیم، که در این راستا پیشنهاد می شود که یک ستاد سیاستگذاری تشکیل شود و ادارات مکلف شوند تمامی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را قبل از اجرا برای بررسی، تصویب و عملیاتی‌سازی به این ستاد ارسال نمایند.

وی همچنین به تاثیرات تشکیل ستاد سیاستگذاری در این حوزه اشاره کرد و گفت: بدون تردید به دنبال این امر می توانیم شاهد رشد و اعتلای فرهنگ عمومی شهرستان باشیم و البته این موضوع می بایستت برای عموم شهروندان قابل لمس باشد.

فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه تمامی برنامه‌های فرهنگی، ملی و مذهبی در بهارستان باید هم‌تراز با اصل شرع و دین باشد، افزود: همه امکانات در شهرستان می بایست در جهت برگزاری هرچه بهتر مراسمات فرهنگی و مذهبی بسیج شوند تا مراسمات دارای محتوا و معنای اسلامی برای جامعه باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.