برخورد شبکه بهداشت و درمان بهارستان با دندانسازهای بدون مجوز

یک واحد دندانسازی غیرمجاز در شهرستان بهارستان توسط مأموران شبکه بهداشت و درمان بهارستان شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فعالیت‌های پزشکی غیرمجاز از جمله قانون شکنی‌ها و تخلفاتی به شمار می رود که می تواند سبب بروز مشکلات عدیده‌ای در جامعه شود و نیازمند توجه ویژه و بازرسی‌های متداول ادارات و دستگاه‌های مربوطه می باشد.

ظهور پدیده دندانسازی‌های غیرمجاز در حاشیه شهرهای بزرگ به دلیل عدم آگاهی مردم و سواستفاده از شرایط نامساعد اقتصادی در شهرستان‌های حاشیه شهرهای بزرگ نظیر بهارستان رو به افزایش می رود که این امر سبب تشدید نظارت‌ها بر روی فعالیت‌های دندانسازی‌ها و دندان پزشکی‌ها شده است.

گفتنی است که بنابر همین دلایل یک واحد دندانسازی غیرمجاز و فاقد مدرک توسط واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان شناسایی و به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی پلمپ گردید.

این واحد غیرمجاز به دلیل دخالت در امور دندانپزشکی و تهدید علیه بهداشت عمومی پلمپ و پرونده نامبرده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال گردید چراکه در این واحد دندان سازی یک فرد دندانساز بدون هیچ گونه مدرک دندانپزشکی اقدام به درمان غیرمجاز بیماران می نمود.

نظارت مستمر و با جدیت کامل کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان بهارستان بر واحدهای درمانی تحت پوشش نظارت از جمله نکات قابل توجه بهداشتی در سطح شهرستان، چراکه درصورت شناسایی واحدهای غیرمجاز برخورد قاطعانه با متخلفین صورت می گیرد.

درپایان لازم به ذکر است که گرچه برخورد با واحدهای متخلف امری بسیار حائز اهمیت می باشد اما انجام کارهای فرهنگی و آگاه سازی شهروندان بهارستانی نسبت به نحوه فعالیت و غیربهداشتی بودن فعالیت این واحدهای غیرمجاز نیز نکته‌ای می باشد که نیازمند توجه مسئولان و ادارات مربوطه می باشد، چراکه زمانی که شهروندان نسبت به فعالیت واحدهای غیرمجاز آگاهی داشته باشند و به آن‌ها مراجعه نکنند، این واحدهای غیرمجاز نیز قادر به فعالیت نخواهند بود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.