با استانی شدن انتخابات وابستگان به کانون‌های قدرت و ثروت به پیروزی خواهند رسید

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: گرچه بعضی‌ها به صورت پراکنده نکات مثبتی برای استانی شدن انتخابات مطرح می‌کنند اما معایب آن چندین برابر مزایای آن است که از جمله آن می‌توان به توفیق وابستگان به کانون‌های قدرت و ثروت در این نوع انتخابات اشاره کرد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت خود با طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: معایب این طرح برای ملت، کشور و نظام بسیار بیشتر از محاسن آن است و مشکلات زیادی را به همراه دارد.

وی افزود: بعضی‌ها به صورت پراکنده نکات مثبتی را در باره طرح استانی شدن انتخابات مجلس مطرح می‌کنند اما معایب این طرح قطعا چندین برابر مزایای آن است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از نکات منفی طرح استانی شدن انتخابات می‌توان به این نکات اشاره کرد که این طرح ارتباط مردم با لایه‌های عالی نظام را کاهش می‌دهد و باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: طرح استانی شدن انتخابات باعث فاصله گرفتن مردم از مسئولین می‌شود و باعث می‌شود هزینه‌های گزافی در انتخابات ایجاد شود.

وی در پایان افزود: با استانی شدن انتخابات ورود افراد نخبه و با انگیزه جوان به عرصه انتخابات بسیار کاهش پیدا می‌کند و فقط کسانی که ارتباطی با جایگاه‌های قدرت و صاحبان ثروت دارند بیشتر می‌توانند در لیست‌های انتخاباتی قرار بگیرند و بتوانند موفق شوند و این یعنی شکوفایی نخبه‌ها و افراد صاحب ایده دیگر از بین خواهد رفت و رویش‌هایی که ما برای مدیریت کشور در مجلس داشتیم از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.