رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان:

باید آموزش ایمنی، شرط صدور «جواز کسب» برای صنوف در گلستان شود

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان گفت: آموزش ایمنی، می بایست شرط صدور «جواز کسب» به جهت صنوف در بخش گلستان تعیین شود تا از میزان حوادث کاسته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محمد سلگی رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان از مسئولان اصناف شهرستان بهارستان خواست که صدور جواز کسب را مشروط به طی کردن دوره‌های آموزش ایمنی از متقاضیان کند، تا از میزان حوادث در این حوزه کاسته شود.

سلگی در جمع خبرنگاران با اشاره اقدامات سازمان آتش‌نشانی در مورد تأمین ایمنی صاحبان صنوف، بیان داشت: در آتش‌نشانی صنوف در دو گروه صنوف پرخطر و کم خطر دسته‌بندی می شود و بر این اساس تصمیمات خاصی در مورد صنوف پرخطر مانند صنایع شیمیایی، چوب و … اتخاذ شده است.

وی در ادامه باتاکید بر پیگیری‌های صورت گرفته در این راستا، تصریح کرد: در معاونت پیشگیری آتش‌نشانی گلستان با مسئولان اصناف نامه‌نگاری‌هایی را انجام دادیم و از آنان خواسته‌ایم تا طی کردن دوره‌های آموزش ایمنی را برای دریافت جواز کسب متقاضیان اجباری کند تا از این طریق اصول خود امدادی و آموزش‌های اولیه به صاحبان صنوف داده شود.

سلگی با بیان اینکه سالانه صدها واحد صنفی در گلستان بخاطر ناآگهی از ساده‌ترین مسائل ایمنی دچار حادثه آتش سوزی می شوند، اظهار داشت: درحال حاضر افرادی که قصد دریافت جواز کسب دارند، هیچ آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی نیز به آنان ارائه نمی شود اما قطعاً اجباری شدن این آموزش‌ها می تواند تاثیرگذاری آن را نیز افزایش دهد.

بنل به گفته وی، آتش‌نشانی همچنین این آمادگی را نیز دارد تا دوره‌های آموزش ایمنی را برای صاحبان این صنوف برگزار کرده و نسبت به بازدید از اماکن و کارگاه‌های آنان نیز اقدام کند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر گلستان درپایان باتوجه به حادثه تلخ کشته شدن ۷ جوان در یک تولیدی کفش گلستان و چوب بری گلستان، خاطرنشان کرد: بدون تردید اگر کارگران این کارگاه دم دستی‌ترین اصول ایمنی را می دانستند شاید الان نفس می کشیدند و از این حادثه جان سالم به در می بردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.