باهنر: باور کنیم که هر تهدیدی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن تاکید بر اینکه باید باورمان باشد که هر تهدیدی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، گفت: در طول چهل سال همواره از طرف خیلی‌ها تحریم بوده‌ایم ولی پیشرفتمان بسیار خوب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز (شنبه) در اجلاسیه تیرماه خود اظهار داشت: راه های خوبی برای تبدیل تهدیدهای کنونی به فرصت است.

وی افزود: در تحولات و بده بستان ها بین نظام جمهوری اسلامی و دیوانه گری های ترامپ تحولاتی چون فرستادن واسطه‌های علنی و غیرعلنی انجام شد و بحث ها جدی بود ولی باید نسبت به سناریوها تیزبین باشیم تا عکس العمل مناسب با آن را داشته باشیم.

باهنر با بیان اینکه جنگ اقتصادی کنونی آمریکا علیه ما جدی است، گفت: شاید نتایج این بده بستانشان با ایران شاید نتیجه انتخابات را برای ترامپ و جمهوری خواهان مشخص کند.

دبیرکل جام ادامه داد: ظرف این چهل سال تجربیات زیادی گیرمان آمده و نشان دادیم جاهایی که دشمن فشار آورده اگر تهدید را به فرصت تبدیل کنیم، فرصت‌های خوبی گیرمان می آید.

وی با اشاره به شبکه جاسوسی سایبری که وزارت اطلاعات آن را منهدم کرد گفت: سیستم پیچیده اطلاعاتی بود که در خیلی کشورهای دیگر استفاده می کردتد و بحمدالله سربازان گمنام آن را منفجر کردند و این صحبت رهبری کلید واقعی است که اینکه آمربکا می گوید قصد براندازی نداریم به این دلیل است که نمی توانند.

دبیرکل جام با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط سپاه،‌تصریح کرد: اگر ذره ای در فکر تجاوز بودند این مسله را مدت ها به تعویق انداختند و این تحلیل راهبرپی دقیق است که می خواهند حداکثر فشار اقتصادی را بیاورند ولی هر زمان که خواستند تیک بزنند ما تیک تاک تحویلشان داده ایم.

باهنر ضمن تاکید بر اینکه باید باورمان باشد که هر فرصتی را می توان به فرصت تبدیل کرد، گفت: در طول چهل سال همواره از طرف خیلی ها تحریم بوده ایم ولی پیشرفتمان بسیار خوب است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.