بانوان نسیم شهری از سرانه‌های ورزشی و تفریحی شهر سهمی ندارند

پارک بانوان تنها مکانی است که برای ورزش همگانی زنان یک شهر مناسب است و بانوان نسیم شهری از این امر محروم می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بانوان به عنوان قشری که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و در جامعه امروزی تاثیر فراوانی دارند، نیاز به توجه ویژه به خصوص در حوزه سلامت دارند و امکانات و پیش نیازهای حفظ سلامتی آن‌ها به ویژه بانوان شاغل باید توسط مسئولان فراهم شود.

بیماری پوکی استخوان یکی از بیماری‌های می باشد که به علت کم تحرکی سلامت زنان را تهدید می کند که ریشه این کم تحرکی نیز عدم وجود اماکن ورزشی و تفریحی ویژه زنان می باشد که همین امر از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکلات این قشر از جامعه در بخش‌هایی از کشور می باشد که نسیم شهر نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

همچنین گفتنی است زندگی شهرنشینی امروز به شکلی است که هر فردی نیاز به مکانی برای ورزش کردن در هنگام صبح دارد تا در طول روز و هنگام کار سرحال باشد، اما متاسفانه همچین مکانی برای بانوان نسیم شهری تعریف نشده است، که همین امر سبب نارضایتی این قشر شده است.

هم اکنون برخی از شهرهای کوچک نظیر شهرصالحیه نیز چنین فضاهایی را در اختیار دارند؛ اما شورای اسلامی شهر و شهرداری نسیم شهر هیچگونه تمایل یا انگیزه‌ای برای ساخت و احداث پارک بانوان در سطح شهر از خود نشان نمی دهند و این موضوع درحالی است که زنان نسیم شهری به شکل جدی برای ورزش صبحگاهی، نرمش و ورزش همگانی با مشکلات جدی در سطح شهر مواجه می باشند.

درپایان لازم به ذکر است که زندگی شهری در حال حاضر به خودی خود می تواند باعث بروز بیماری‌های متخلفی برای شهروندان شود و این عدم توجه مسئولان شهری برای ایجاد مکانی برای ورزش بانوان، می تواند سبب تشدید این موضوع و به خطر افتادن سلامت حداقل نیمی از جامعه شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.