رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان:

بالغ بر ۵۰۰ آتش‌نشان داوطلب در شهرگلستان دوره آموزشی گذراندند

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان گفت: بالغ بر ۵۰۰ آتش‌نشان داوطلب دوره آموزشی حرفه‌‌ای و استاندارد را در سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان گذرانده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محمد سلگی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرگلستان با اشاره به آموزش نیروهای داوطلب در این سازمان، عنوان داشت: طرح آموزش و بهره‌گیری از نیروهای داوطلب آتش‌نشان و امدادی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم مدیریت سازمان آتش‌نشانی به شمار می رود که هم اکنون نیز درحال اجرا می باشد.

وی در ادامه با تشریح اهداف اجرای طرح مذکور در سطح شهرگلستان، تصریح کرد: سازمان
آتش‌نشانی شهرگلستان در راستای احتیاط، آمادگی و عملکرد پیشگیرانه در مواجه با مخاطرات طبیعی، بالغ بر ۵۰۰ آتش‌نشان داوطلب را از میان شهروندان گلستانی آموزش داده است.

سلگی باتاکید بر اینکه آموزش‌های داده شده به داوطلبین در سطح استاندارد و تایید شده می باشد، بیان داشت: این نیروهای آموزش دیده و می توانند در هنگام بروز حادثه همانند آتش‌نشانان حرفه‌ای وارد عمل شوند و به مردم کمک نمایند.

وی همچنین در رابطه با میزان تاثیرگذاری آموزش داوطلبین به صورت حرفه‌ای در زمان بروز حوادث، تبیین کرد: داوطلبینی آموزش دیده‌اند می توانند با ارائه خدمات، سازمان آتش‌نشانی و دیگر سازمان‌های امدادی را در مواقع بحران و در زمان بروز حوادث مختلف به طور جدی یاری کنند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی تشهرگلستان درپایان باتوجه به اینکه دوره آموزشی داوطلبین با دریافت مدرک از سوی سازمان آتش‌نشانی به پایان می رسد، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان داوطلب با حضور داوطلبانه در سازمان آتش‌نشانی و همچنین فراگیری آموزش‌های تخصصی آتش‌نشانی، موفق به کسب گواهینامه پایان دوره می شوند، که نشان از آمادگی این داوطلبین برای عمل کردن در حوزه آموزشی خود در زمان بروز حوادث می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.