فرماندار شهرستان بهارستان:

بالغ بر ۱۳۰۰ هیئت مذهبی در بهارستان وجود دارد/ کاهش آسییب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: کاهش آسییب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در سطح شهرستان بهارستان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر اهمیت بهبود و افزایش شاخص‌های اجتماعی در جامعه، عنوان داشت: بدون تردید هدف‌گذاری در برنامه‌ها و همچنین کاهش مسائل و آسیب‌های اجتماعی یک اصل اساسی به شمار می رود که با قدرت به دنبال آن می باشیم.

وی در ادامه با اشاره به تمرکز برنامه‌ریزی‌ها در پیشگیری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: درحال حاضر تمام‌ تلاش ما بر این است که به مسائل ریز آسیب‌ها که دغدغه ما و شهروندان شهرستان بهارستان می باشد بیشتر و دقیق‌تر از گذشته توجه کنیم.

خانجانی در رابطه با منشا بخش قابل توجهی از آسیب‌های اجتماعی مذکور، اظهار داشت: شهرستان بهارستان در جغرافیای بسیار محدودی شکل گرفته است که تنش‌های اجتماعی آن نیز متأثر از خرده فرهنگ‌های متعدد می باشد.

وی همچنین به تأثیر مثبت نخبگان، فرهیختگان، صاحب‌نظران و اساتید دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلفدر سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های مختلف نظیر حوزره‌های اجتماعی و بهداشتی استفاده از دیدگاه‌ها و ایده‌های نخبگان و صاحب‌نظران همیشه کارگشا و مؤثر بوده است و به همین جهت مجمع مشورتی جوانان بهارستان با حضور جوانان فرهیخته و نخبه تشکیل شده تا در حوزه‌های تخصصی اجتماعی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری، اشتغال، ارتقاء نظام جامع سلامت، محیط زیست و علم و فناوری فعالیت نمایند.

فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به وجود بالغ بر ۱۳۰۰ هیئت مذهبی و ۵۳۰ حسینیه و مسجد در بهارستان، خاطرنشان کرد: این شهرستان به عنوان شهرستان شور و عاشورائیان معروف می باشد که با تکیه به برنامه‌های مذهبی می‌ وان در حوزه عفاف و حجاب، تحکیم بنیان خانواده، کاهش طلاق و… موفقیت‌های قابل قبولی کسب کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.