بازگشایی ۱۱۰ مدرسه ایرانی خارج از کشور در اول مهر

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: 110 مدرسه ایرانی در 49 کشور همزمان با مدارس داخل کشور، فعالیت خود را از اول مهر آغاز می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در برنامه پرسشگر اظهار کرد: کار بازگشایی مدارس را در ۱۱۰ مدرسه و ۷۸ شهر و ۴۹ کشور برنامه‌ریزی کردیم؛ البته برخی مدارس خارج از کشور زودتر بازگشایی شده است به عنوان مثال مدارس امارات ۱۰ شهریور کار خود را آغاز کرد ولی اکثر مدارس خارج از کشور همگام با مدارس داخل کشور، فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی ادامه داد: در کنار مدارس خارج از کشور، برای بازگشایی ۱۲ مدرسه بین‌الملل و تطبیقی و ۴۸ مدرسه با نظام آموزشی کشورهای خارجی و ۹ مدرسه زیر نظر وزارتخانه‌های خارجی که در داخل کشور هستند،  اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم.

کریمی افزود: آماده‌سازی و زیباساری مدارس و پیگیری تجهیزات مدارس انجام شده است و برخی مدارس مانند مدرسه لبنان جدیدالتأسیس شد.

وی اضافه کرد: مراسم بازگشایی مدارس در خارج از کشور با حضور سفرا و نمایندگان سیاسی حاضر در خارج از کشور و سایر مقامات در روز اول مهر برگزار می‌شود.

 رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: ۲۴۰۰ دانش‌آموز داریم که پدر و مادر خارجی دارند و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی نیز داریم که ۱۲۳ هزار نفر بدون مجوز و حدود ۳۷۰ هزار نفر با مجوز در ۲۸ هزار مدرسه تحصیل می‌کنند.

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: از مدیران‌کل استان‌های کشور تشکر می‌کنم که از پایان سال تحصیلی، آغاز فرایندی دارند که منجر به بازگشایی مطلوب مدارس می‌شود.

وی ادامه داد: سیستم آموزشی با پیرامون خود در ارتباط است و سایه کنکور بر روی آموزش سنگینی می‌کند و تقاضای خانواده‌ها به سمت ورود به رشته‌های تاپ و دانشگاه‌های خاص است.

کمرئی با بیان اینکه ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق غیر از کنکور است و سوابق تحصیلی است، افزود: اگر ۱۵ درصد باقی باشد باز هم همچنان سایه کنکور وجود دارد.

وی در خصوص فاکتورهای مهم برای اجرای سند تحول، گفت: حاکم شدن گفتمان سند تحول مهم‌ترین فاکتور است؛ این اعتقاد را داریم که حاکم شدن گفتمان سند باعث می‌شود قواعد و مقررات سند با آن شکل بگیرد.

معاون آموزش و پرورش اظهار کرد: سند تحول در حال جاری شدن در مدارس است. ۳۰ برنامه مبتنی بر سند در قالب ۴ میز وارد شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای سند تحول نباید عجله کنیم، گفت: عناصر فرهنگی در طول یک روز و یک سال جاری نمی‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.