بازجویی شهروند آلمانی به‌اتهام داشتن «خون فلسطینی»

یک شهروند فلسطینی –آلمانی که اخیرا قصد ورود به سرزمین‌های اشغالی را داشت به دلیل اصالت فسلطینی‌اش به بدترین شکل ممکن مورد بازجویی و تهدید نیروهای امنیتی صهیونیست قرار گرفت.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، یک شهروند آلمانی فلسطینی تبار اخیرا هنگام عبور از اردن به سرزمین‌های اشغالی در گذرگاه مرزی با بدرفتاری مورد بازجویی پنج ساعته نیروهای شین‌بت (امنیت داخلی) رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

«ندیم ساروح» ۳۴ ساله و مهندس رایانه فلسطینی‌تبار ساکن برلین در گفت‌‌وگو با روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» پیرامون اتفاق رخ داده گفت که  اخیرا هنگام عبور از اردن به سرزمین‌های اشغالی، در گذرگاه مرزی به مدت پنج ساعت درباره خانواده، دیدگاه‌های سیاسی و فعالیت در رسانه‌های اجتماعی مورد بازجویی نیروهای امنیتی قرار گرفت. وی در یکی از حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی نیز به ذکر ماجرا می‌پردازد.

 در یکی از این بازجویی‌ها از این شخص پرسیده شد: «خون شما آلمانی نیست؟ درست است؟ خون شما فلسطینی است.»

در دنباله این ماجرا مامور امنیتی شین‌بت به بازجویی از این شخص و عقیده او پیرامون غزه با توجه به اوضاع جاری پرداخته و هنگامی که با امتناع ساروح مواجه می‌شود او را به عدم ارائه مجوز ورود تهدید کرده و می‌گوید: «ما واقعا می‌توانیم هر کاری را انجام دهیم. اینجا آلمان نیست. ما مثل مرکل اجازه ورود پناهجو نمی‌دهیم و  بررسی می‌کنیم که به چه کسی  اجازه ورود دهیم.»

لحظاتی بعد از آزادی کوتاه مدت و اسکان ندیم ساروح در اتاق انتظار، وی برای مرتبه دوم مورد بازجویی شدیدتر قرار گرفته و این بار دیدگاه‌های سیاسی او درباره تحولات غزه و این‌که با اسلامگراها در سوریه در ارتباط است یا خیر، بازجویی می‌شود.

 در حین این بازجویی نیز مرتب با تهدید به دستگیری خانواده ساروح، به او گفته می‌شود: «به ما دروغ نگو.»

سرانجام ندیم ساروح بعد از پنج ساعت بازجویی آزاد می‌شود.

 یکی از مقام‌های شین بت در پاسخ به پرسش روزنامه هاآرتص، با تکذیب گفته‌های ساروح، او را به عدم همکاری با نیروهای امنیتی متهم کرده و در عین حال فسلطینی تبار بودن او را دلیل عدم همکاری  ساروح با نیروهای امنیتی اعلام می‌کند!

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.