معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان:

ایجاد زمینه لازم برای ازدواج آسان و پایدار جوانان لازمه ایجاد تغییرات محسوس در جمعیت کشور است

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: ایجاد شرایط لازم برای ازدواج آسان و پایدار جوانان می تواند نشاط و شادابی را در جامعه گسترش دهد و افزایش محسوس جمعیت را به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری جلسه کمیته سامان ازدواج شهرستان بهارستان، بیان داشت: جوانان سرمایه‌های اجتماعی و آینده‌سازان توسعه، پیشرفت و اعتلای کشور به حساب می آیند.
وی در ادامه باتاکید بر لزوم توجه به مسائل مربوط به ازدواج جوانان، تشریح کرد: در بحث ازدواج جوانان هویت‌یابی، مسئولیت پذیری، اشتغال و تسهیل در امر ازدواج جزو موضوعات بسیار مهم مسائل فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.
موسوی حل مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان را عامل ایجاد نشاط و شادابی در جامعه برشمرد و عنوان داشت: همه ما وظیفه داریم از این سرمایه‌ها به نحو شایسته‌ای حفاظت و مراقبت کنیم و جوانان را در برابر ناملایمات و ضد ارزش‌ها واکسینه نماییم.
وی همچنین به آمارهای ازدواج و طلاق در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ازدواج امری مبارک و پسندیده  می باشد که  آرامش، اعتلای روابط اجتماعی و ارزش آفرینی را در جامعه سبب می شود و در برابر آن، پدیده طلاق وجود دارد که امری شوم و ناپسند است که ناهنجاری‌های اجتماعی را تقویت می کند.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان اهمیت ازدواج و کاهش طلاق و حفظ تحکیم بنیان خانواده توسط مسئولان فرهنگی، ائمه جمعه و جماعات و … بسیار بالا خواند و تبیین کرد: می بایست توجه داشته باشیم که فاصله گرفتن جوانان ما از فرهنگ و آموزه‌های دینی سبب افزایش آمار طلاق در جامعه می شود.
وی درپایان باتوجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر “ضرورت ازدیاد جمعیت”، خاطرنشان کرد: ایجاد تغییرات محسوس در جمعیت کشور نیازمند ایجاد زمینه لازم برای ازدواج آسان و پایدار برای جوانان است.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.