اولین نشست هفته فرهنگی در بخش گلستان برگزار شد

اولین نشست هفته فرهنگی بخش گلستان با حضور مسئولان شهرستان بهارستان با محوریت تدوین برنامه‌های این هفته، برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، اولین نشست هفته فرهنگی بخش گلستان صبح امروز با حضور طاهرخانی بخشدار گلستان، آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، دهیاران بخش گلستان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی در محل سالن جلسات بخشداری گلستان برگزار گردید.

این نشست با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه طاهرخانی با تبریک هفته دفاع مقدس، بیان داشت: روستاها به دلیل داشتن صفا و صمیمیت خاص جزو پایه‌های اصلی تمام جوامع به شمار می روند و ریشه اصلی صفات خوب بشری در شهرها نظیر ساده زیستی، صداقت و راست گویی از روستاها نشأت گرفته است.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه روستاها در حوزه تولید، کارآفرینی و صنایع دستی همیشه حرف اول را می زنند، تبیین کرد: حراست از روستاها در بحث تولید و بافت فرهنگی از وظایف دولت‌ها می باشد که مطمئناً دولت دهم و یازدهم در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته است که از جمله آن‌ها می توان به اعطا وام‌های اشتغال با بهره یک درصد برای کارآفرینی روستائیان که برای جلوگیری از مهاجرت جوانان روستا اشاره کرد.

بخشدار بخش گلستان همچنین با اشاره به برنامه‌های هفته فرهنگی در بخش گلستان، گفت: از برنامه‌های خوبی که می توانیم در روستاها در هفته فرهنگی شهرستان بهارستان داشته باشیم می توان به برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی، جشنواره‌های غذاهای سنتی، لباس محلی، صنایع دستی و همچنین کارگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مساجد روستاها اشاره کرد.

لازم به ذکر است که در ادامه این نشست، دهیاران روستاهای ریه و امامزاده باقر (ع) به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون برگزاری هفته فرهنگی در بخش گلستان پرداختند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.