اولین جلسه هم اندیشی ثبت یاران شهرستان بهارستان برگزار شد

به همت اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان به منظورثبت به موقع ولادت و وفات در اسناد سجلی این جلسه هم اندیشی ثبت یاران شهرستان بهارستان برگزار شد. به گزارش بهارستانه این جلسه که با حضور تنی از دهیاران و متولیان آرامستانهای عمومی  و همچنین مدیریت شبکه بهداشت و در مان شهرستان در محل اداره ثبت […]

به همت اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان به منظورثبت به موقع ولادت و وفات در اسناد سجلی این جلسه هم اندیشی ثبت یاران شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش بهارستانه این جلسه که با حضور تنی از دهیاران و متولیان آرامستانهای عمومی  و همچنین مدیریت شبکه بهداشت و در مان شهرستان در محل اداره ثبت احوال بهارستان برگزار شد ،رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین در این نشست بر اهمیت ثبت به موقع ولادت و وفات تاکید کرد و گفت : بر اساس قانون ثبت به موقع ولادت و وفات بایستی با اطلاع رسانی دقیق به موقع در اسناد سجلی ثبت شود.

حسین آخوندی اظهار داشت : متاسفانه برخی از کسانی که اینچنین شرایطی برایشان مهیا می شود با تاخیر اقدام به این کار می کند که این امر میتواند ی در سطح تصمیم گیری کلان استانی بدلیل امار متناقص مشکلاتی را در پی داشه باشد .

وی ادامه داد : اگر ثبت ولادت و وهچنین وفات به موقع ثبت شود هیچ گونه جرایمی برای متقاضیان در نظر گرفته نمی شود ولی از زمان خارج از مدت قانونی متقاضی به اداره ثبت جریمه مالی به صورت پلکانی می شود .

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان بر لزوم همکاری کلیه نهادهای دولتی و خصوصی برای ثبت به موقع تاکید کرد و گفت : از کلیه دستگاهای دولتی و خصوصی انتظار می رود که با مشارکت دادن  شهروندان را در راستای به موقع ثبت کردن وقایع ولادت و وفات از طریق مختلف اطلاع رسانی و آگاه نمایند       .

 آخوند ی با اشاره به رشد تراکم جمعیتی شهرستان بهارستان اظهار داشت : شاید در صورت عدم همکاری شهروندان و مسولین ،اداره ثبت احوال به تنهایی قادر به اطلاع رسانی در این باره نشود که انتظار می رود خود شهروندان نیز با مشارکت مطلوب ما را در این راستا یاری دهند .

منبع:پانا

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.