اهمیت سلول‌های بنیادی به دانش آموزان بهارستانی آموزش داده می شود/ بازدید دانش آموزان از مرکز پذیره نویسی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی

اهمیت سلول‌های بنیادی و فرهنگ‌سازی در این راستا در قالب بازدیدهایی به دانش آموزان شهرستان بهارستان آموزش داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانش آموزان عضو انجمن زیست شناسی پژوهشسرای دخترانه شهید احمدی روشن آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان بهارستان صبح امروز از مرکز پذیره نویسی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی در سازمان انتقال خون در قالب یک اردو بازدید کردند.

بنابر این گزارش، در جریان بازدید مذکور، دانش آموزان با اهمیت اهدای سلول‌های بنیادی و همچنین نقش آن در نجات جان بیماران مبتلا به سرطان مغز استخوان، شرایط و نحوه اهدا آن از نزدیک آشنا شدند.

گفتنی است که در طول این بازدید، کارشناسان این مرکز در رابطه با اهمیت اهدای پلاکت در نجات جان بیماران مبتلا به سرطان خون، شرایط و نحوه اهدا پلاکت و… نکات مهمی را برای دانش آموزان بهارستانی تشریح کردند.

فاطمه جباری مدیر پژوهشسرای دانش آموزی شهید احمدی روشن آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در حاشیه این بازید باتاکید بر اهمیت سلول‌های بنیادی در علم پزشکی و درمان بیماری‌ها، اظهار داشت: در درمان بیماری‌هایی مانند سرطان مغز استخوان و در بسیاری از موارد تنها راه درمان اهدا و پیوند سلول‌های بنیادی می باشد.

وی درپایان باتوجه به اینکه اهدا پلاکت و اهدا پلاسما نقش بسیار پر رنگی در نجات جان بیماران مبتلا به سرطان خون، هموفیلی و.‌‌.. دارد، خاطرنشان کرد: لازم است در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام شده و دانش آموزان علاوه بر نگاه علمی، نگاه انسان دوستانه نیز داشته باشند، چراکه برای آینده، جامعه نیاز به داشتن افراد توانمند، وظیفه شناس و انسان دوست در قالب پزشکان، پرستاران، مهندسان، معلمان و… دارد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.