انگلیس طی ۳ سال ۴۴۵ میلیون دلار تجهیزات جنگی به تل‌آویو فروخته است

وبگاه انگلیسی از صادرات گسترده انواع جنگ‌افزار و قطعات نظامی ساخت انگلیس به رژیم اشغالگر قدس در ۳ سال گذشته اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، یک وبگاه انگلیسی متمرکز بر امور غرب آسیا و شمال آفریقا در خبری اختصاصی به صادرات سلاح‌های ساخت انگلیس به رژیم صهیونیستی  به ارزش ۴۴۵ میلیون دلار از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ و افزایش ۱۰ برابری آن بعد از نبرد غزه در سال ۲۰۱۴ به این سو اشاره کرد.

وبگاه «میدل ایست آی» در این زمینه نوشت که حجم فروش تجهیزات نظامی انگلیس به اسرائیل از سال ۲۰۱۴  به این سو به میزان ۱۰ برابر افزایش یافته و اینک گروه‌های ضد تجارت اسلحه نسبت به کشته شدن فلسطینی‌ها با این سلاح‌ها هشدار می‌دهند.

این وبگاه نوشت که انگلیس تاکنون تجهیزات و قطعات یدکی پهپاد، جنگنده‌ ، بالگرد ، تفنگ‌ و فناوری رادار را به اسرائیل فروخته است.

بر اساس این گزارش، داده‌های دولت انگلیس در این زمینه نگرانی‌های تازه‌ای را برانگیخته زیرا بیم آن می‌رود که کشته شدن گروهی از فلسطینی‌ها در هفته‌های اخیر از سوی نظامیان اسرائیلی با سلاح‌های ساخت انگلیس صورت گرفته باشد.

 آمار جدید وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس در زمینه صدور مجوز صادرات سلاح به اسرائیل در سال ۲۰۱۷، رقم ۳۰۰ میلیون دلار را نشان می‌دهد.

این رقم در سال ۲۰۱۵ برابر با ۲۸ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۶، ۱۱۷ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۷ به ۳۰۰ میلیون دلار رسید.


بالگرد آپاچی رژیم صهیونیستی

فروش تجهیزات جنگی ساخت انگلیس به اسرائیل شامل فناوری رادارهای نظامی، نارنجک، بمب، موشک، خودروی زرهی، تفنگ‌های شکاری ، مهمات و قطعات یدکی اسلحه‌های مختلف بوده است.

میدل ایست آی در خاتمه ضمن اشاره به افزایش ۲ برابری صادرات سلاح ساخت انگلیس به رژیم صهیونیستی در سال گذشته میلادی، نوشت: سازمان انگلیسی مردم نهاد «مبارزه علیه تجارت اسلحه» نگرانی خود را از استفاده فناوری رادار ساخت انگلیس در عملیات جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرده است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.