رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش:

انقلاب اسلامی ایران ادبیات و مفاهیم جدیدی ایجاد کرد/ دشمن بر روی جنگ پولی و روانی سرمایه‌گذاری زیادی کرده است

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: انقلاب اسلامی ادبیات و مفاهیم جدیدی نظیر استقلال، آزادی، ولایت فقیه و… را در جهان ایجاد کرد که سبب نگرانی آمریکایی‌ها گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، امیر احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شهرستان بهارستان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، بیان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ برای آمریکایی‌ها یک شوک سیاسی بود و تمامی معادلات آن‌ها را در منطقه و جهان برهم زد.

وی در ادامه با اشاره به دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: پیش از انقلاب اسلامی ایران جهان به صورت دو قطبی اداره می شد و درآن زمان کشور ما یکی از مستعمرات مهم آمریکایی‌ها بود و ایران مزیت‌های فراوانی نظیر قرار گیری در شمال تنه هرمز و خلیج فارس، همسایگی با شوروی و… برای آمریکا داشت.

پوردستان با بیان اینکه نگرانی اصلی آمریکایی‌ها از دست رفتن منافعشان نبود، تشریح کرد: نگرانی اصلی آمریکا این بود که انقلاب اسلامی با خود ادبیات و مفاهیم جدیدی نظیر استقلال، آزادی، ولایت فقیه و… آورده بود و آن‌ها به خوبی می دانستند که اگر مقابل ایران ایستادگی نکنند، این ادبیات به کل جهان منتقل خواهد شد و به همین دلیل از روز بعد از پیروزی انقلاب، توطئه‌ها و نقشه‌های خود را علیه ایران آغاز کردند.

وی باتاکید بر اینکه ملت ولایتمدار انقلاب اسلامی با تدابیر معمار کبیر انقلاب توانست بر توطئه‌های دشمنان غلبه کند، اظهار داشت: آمریکا از تحریم، تحریک صدام و تحمیل جنگ، تهدید دیگر کشورها برای معامله نکردن با ایران و… استفاده کرد تا از شکل گیری قطب قدرتی به عنوان جهان اسلام جلوگیری کند اما هرگز موفق نشد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش همچنین به همراهی ۳۰ کشور و سازمان ملل با آمریکا در ابتدای ورود این کشور به خاورمیانه اشاره کرد و ادعان داشت: در سال ۱۳۸۰ قصد آن‌ها حمله به عراق و افغانستان و..‌ نبود بلکه هدفشان جمهوری اسلامی ایران بود اما دیدند که این کشور رهبری فرزانه و مردمی حاضر در صحنه و نیروهای آماده‌ای دارد و به همین دلیل با فکر مهیا شدن شرایط به کشورهای همسایه حمله کردند.

وی درپایان باتوجه به اینکه آمریکا یک دشمنی ریشه‌ای با جمهوری. اسلامی ایران دارد، افزود: امروز بحث جنگ هیبریدی را مطرح کرده‌اند که به معنی حمله همزمان در تمامی جبهه‌های اقتصادی، نظامی، فرهنگی، روانی و… می باشد و امروز چنان جبهه‌ای بین ما و آمریکا ایجاد شده است و امروز دشمن بر روی جنگ پولی و روانی سرمایه‌گذاری زیادی کرده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.