انطباق با کلیات نظام یکپارچه آموزشی برای ما مهم است/ تفویض اختیار به دانشگاه‌ها به شرط عدم عبور از خطوط قرمز

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اجرای آیین‌نامه یکپارچه آموزشی در دانشگاه‌ها از این ترم گفت: به دانشگاه‌ها در خصوص جزئیات این آیین‌نامه اختیار تام داده شده است، البته آنها نباید از خطوط قرمز وزارت علوم عبور کنند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اجرای آیین‌نامه یکپارچه آموزشی در دانشگاه‌ها و رایزنی معاونین آموزشی با وزارت علوم برای هماهنگی بیشتر گفت: به صورت مستمر این دیدارها وجود دارد اما در ترم جاری قطعاً هماهنگی‌های بیشتری خواهیم داشت ضمن اینکه این آیین‌نامه را به دانشگاه‌ها ابلاغ و به آنها تفویض اختیار کرده‌ایم تا شیوه‌نامه خود را تدوین کنند.

وی افزود: برخی از دانشگاه‌ها این شیوه‌نامه را تدوین و به وزارت علوم ارسال کرده و به برخی از دانشگاه‌ها هم مهلت داده‌ایم تا این شیوه نامه را بفرستند تا ما آن را کنترل کرده و عدم تعارض آن با خطوط قرمز و سیاست‌های کلان وزارت علوم را بسنجیم تا آنها بتوانند در نهایت به سمت اجرایی کردن این شیوه‌نامه اقدام کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه علت تفویض اختیار به دانشگاه‌ها در اجرای آیین‌نامه یکپارچه آموزشی انعطاف قائل شدن برای آنها است تا بتوانند در برخی امورات با اختیار لازم رفتار کنند، اظهار داشت: بخش‌هایی از این نظام‌نامه را به دانشگاه‌ها تفویض اختیار کرده‌ایم که این تفویض اختیار به دانشگاه‌های سطح یک و ۲ بیشتر بوده است تا آنها بتوانند با سرعت بیشتری اقدام کنند.

شریعتی نیاسر افزود: دلیل اینکه وزارت علوم از دانشگاه‌ها شیوه‌نامه آموزشی خواسته است برای آن بوده تا بدانیم آنها براساس چه ضوابطی مسائل آموزشی را اجرا می‌کنند. البته این امر صرفاً برای اطلاع وزارتخانه و عدم تعارض با خطوط قرمز مدنظرمان است. ضمن اینکه اگر به دانشگاهی در خصوص مسائل آموزشی هم اعتراض شد بدانیم ضوابط آن دانشگاه چه مقدار با آیین‌نامه یکپارچه آموزشی و شیوه‌نامه آن انطباق دارد.

وی در پایان گفت: اجرای کلیات نظام یکپارچه آموزشی برای وزارت علوم بسیار مهم است و صرفاً جزئیات آن باید توسط دانشگاه‌ها نوشته و اجرا شود.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.