رئیس شورای اسلامی شهرگلستان:

انتقادات وارده به شورای شهر در بحث انتخاب شهردار است/ بودجه سال جاری شهرداری گلستان حدود ۲۳۰ میلیارد است

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان گفت: عمده انتقادات وارده به شورای شهرگلستان در خصوص انتخاب شهردار می باشد، اما برکناری‌های صورت گرفته در بلند مدت به نفع شهر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محسن بیگدلی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان در رابطه با بودجه سال ۹۹ شهرگلستان، اذعان داشت: بر اساس قانون در سال جاری ۲۳۰ میلیار بودجه برای انجام پروژه‌های جاری و عمرانی اختصاص پیدا می کند که ۶۰ درصد آن جاری و ۴۰ درصد آن به پروژه‌های عمرانی تعلق دارد.

وی در ادامه با اشاره به جزئیات مصرف بودجه پروژه‌های عمرانی، تبیین کرد: عمده تفکرات شهروندان در خصوص پروژه‌های عمرانی صرفاً خیابان سازی می باشد در صورتی که تصوری غلط است بخش مهمی از پروژه‌های عمرانی صرف حقوق و دست مزد می شود.

بیگدلی باتاکید بر اینکه بیشتر بودجه شهرداری به اقدامات حاشیه تعلق می گیرد، اظهار داشت: به عنوان مثال سالانه ۴۰ میلیار تومان صرف جمع آوری زباله‌ها در سطح شهر می شود و ۵ میلیارد تومان صرف حقوق و دستمزد کارکنان می شود و براساس این موضوعات عملاً برای هزینه در خصوص سایر اقدامات عمرانی دچار کمبود بودجه می شویم.

وی همچنین به بودجه مصرف شده در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ۱ میلیارد تومان در سال گذشته برای پیشگیری از ویروس کرونا بابت ضدعفونی کردن معابر و تجهیز ماشین آلات اختصاص پیدا کرد که عملکرد شهرستان بهارستان نسبت به شهر‌های دیگر در راستاس مقابله با این ویروس قابل قبول بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان درپایان باتوجه به اینکه در موضوع انحلال شورای اسلامی شهر هیچ تخلفی در بحث مالی یا سایر حوزه‌ها صورت نگرفته و اکثر انتقادات وارده در بحث انتخاب شهردار می باشد، افزود: اعضای شورا وظیفه دارند که بر اساس قانون شهردار انتخاب و آن را استیضاح کنند و عمده اختلافاتی که اعضا شورا و شهرداران با آن مواجه می باشند اختلاف نظر و سلیقه در موضوع عملکردهای اشتباه شهردار می باشد که شاید این برکناری‌ها در کوتاه مدت باعث مشکلاتی شود اما در دراز مدت در جهت حفظ منافع شهروندان است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.