امنیت فراگیر در جامعه حاصل تلاش نیرو انتظامی است

امام جمعه گلستان گفت: امنیت فراگیر امروز جامعه حاصل تلاش‌های سبز پوشان نیروی انتظامی است.

به گزارش بهارستانه، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش گلستان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: مظلومیت امام حسن عسکری (ع) بسیار مضاعف است، چرا که آن حضرت به همراه پدر در ۱۳ سالگی به سامرا تبعید شد و ۲۸ سال عمر نمود و ۶ سال امامت کرد. ۵۰ درصد عمر مبارک خویش را یعنی ۱۵ سال را در حصر شدید، حصر خانگی و حتی حبس در زندان گذرانیده و در تمام دوران اقامت در سامرا با تقیه زندگی می‌کرد و بعضاً به محبان و علاقه مندانش پیغام می‌فرستاد که به هنگام عبورم از راه نه تنها به من سلام ندهید حتی به من نگاه هم نکنید و به سویم اشاره‌ای هم نکنید که در امان نیستید.

وی افزود: با وجود همه این سختی‌ها و مشکلات امام (ع) در دوران کوتاه امامت خویش یعنی شش سال توانست شیعه را حفظ و تقویت کند و نزدیک به ۳۰۰ نفر شاگرد تربیت کند و شبکه وکالت را راه اندازی نماید و مقدمات غیبت فرزندش حضرت حجت (ع) را فراهم نماید.

نورپور در ادامه به مناسبت هفته نیروی انتظامی از زحمات فرماندهی محترم و همه پرسنل خدوم این نیرو در شهرستان بهارستان تشکر کرد و یادآور شد: امنیت فراگیر امروز جامعه حاصل تلاش‌های سبز پوشان نیروی انتظامی است.

خطیب جمعه گلستان با اشاره به هفته وحدت بیان داشت: مساله وحدت و انسجام اسلامی از مسائل بسیار مهم و مورد تاکید اسلام است و آیات قرآن، روایات اهل بیت (ع) سیره عملی ایشان و عقل سلیم همه و همه ما را به حفظ و تقویت اتحاد و برادری و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه فرا می‌خواند و رعایت وحدت و پررنگ کردن آن، هم در عرصه داخل و هم در عرصه خارج و جهان اسلام امری است ضروری. امروز ریشه تمام انفعال و عقب ماندگی مسلمانان در تشتت و اختلاف است تا مادامی که مسلمانان متحد و منسجم نشده اند نمی‌توانند در برابر دشمنان مقاومت کنند و اگر اسلام را می‌خواهند. اگر قدرت، عزت و شوکت می‌خواهند واگر طالب استقلال و مجد و عظمت هستند باید به دستورات الهی عمل کنند و اتحاد و اخوت اسلامی را در بین خود ایجاد کنند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.