امام جمعه بخش گلستان:

امر به معروف و نهی از منکر جزو پراهمیت‌ترین اعمال در دین اسلامی می باشد

امام جمعه بخش گلستان گفت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر با نگاهی به زندگی پیامبران و ائمه معصوم (ع) و آیات قرآن کریم به روشنی قابل درک می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین نورپور امام جمعه بخش گلستان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جزو اساسی‌ترین اعمال در دین اسلام می باشند، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر ، رکن رکین و از مسلمات و ضروریات دین مبین اسلام می باشد و در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر همین بس که در کتب فقهی، رساله‌های عملیه و کتب اخلاقی به طور مفصل و مستوفی از این دو بحث شده است.

وی باتاکید براینکه اولین و برترین امر به معروف و نهی از منکر حق تعالی است، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو صفت از اوصاف الهی می باشد و بنابه گفته امیرالمومنین (ع) این دو فریضه نه اجل انسان را نزدیک می کند و نه روزی را کم می کند.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور در ادامه با اشاره به اینکه در مرحله دوم امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های بارز همه انبیا و مرسلین به ویژه پیامبر اکرم (ص) می باشد، اذعان داشت: بدون شک این دو فریضه الهی از اوصاف شاخص امامان معصوم می باشد، امیرالمومنین (ع) و فرزندان معصوم آن حضرت، علمدار امر به معروف و نهی از منکر بودند.

وی در رابطه با مرحله بعد دلیل اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، گفت: این دو فریضه، وظیفه عموم مومنان محسوب می شود به طوری که یکی از اوصاف شاخص و بارز اهل ایمان این است که اهل امر به معروف و نهی از منکر می باشند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به آیه ۷۱ سوره توبه، افزود: با خواندن این آیه متوجه می شوید که امر به معروف و نهی از منکر قبل از نماز، زکات و اطاعت از خدا و رسول ذکر شده است که این موضوع اهمیت این دو فریضه را نشان می دهد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.