الحشد الشعبی حضورش در مرز سوریه را تقویت کرد

فرماندهی عملیات الحشد الشعبی بعد از تحرک عناصر تروریستی داعش در داخل سوریه، نیروهای تازه‌ نفس به مرز عراق با سوریه اعزام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، فرماندهی عملیات نیروهای الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که حضورش را در غرب این کشور تقویت کرده است.

فرماندهی محور «الانبار» عملیات الحشد الشعبی عراق شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال تحرکات و حملات عناصر باقیمانده داعش در شمال شرق سوریه، اقدام به تقویت نیروهای خود در مرزهای این دو کشور کرده است.

در بیانیه الحشد الشعبی آمده است: «طی دو روز گذشته، در نتیجه شرایط بد جوی مواضع “نیروهای دموکراتیک سوریه” مورد حملات گروهک‌های تروریستی داعش قرار گرفته است. بر اثر این حملات، این نیروها از مواضع خود عقب‌نشینی کرده و این مسئله باعث شده یک خلأی در مرزهای سوریه ایجاد شود».

الحشد الشعبی تأکید کرد: «مقر نیروهای مذکور به آتش کشیده شده و نیروهای دموکراتیک سوریه به همراه آمریکایی‌ها از منطقه عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گزارش شبکه سومریه، فرماندهی عملیات الحشد الشعبی همچنین از بستن گذرگاه مرزی «الباغوز» بین عراق و سوریه به دلیل شرایط بد امنیتی خبر داد که آمریکایی‌ها از آن استفاده می‌کردند و از طریق آن بر مرز سوریه اشراف داشتند.

این فرماندهی از «هماهنگی قوی» بین الحشد و ارتش عراق برای مقابله با هر گونه حادثه اتفاقی خبر داد و تأکید کرد که اقدامات لازم را برای تأمین امنیت مرزهای سوریه و عراق اتخاذ کرده و نیروهای گارد مرزی با یگان موشکی و گردان‌های مرزی تقویت شده‌اند.

عناصر گروه تروریستی داعش طی عملیات دیروز (جمعه) از گرد و غباری که بر منطقه شرق استان دیرالزور سوریه حاکم بود، استفاده کرد و با حمله به مواضع  شبه نظامیان کرد مورد حمایت سوریه شهر «السوسه» را در این استان به اشغال خود درآورد.

خبرگزاری اعماق وابسته به این گروه تروریستی مدعی شد که ۴۱ تن از عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.


شرق سوریه: زرد (کردها) مشکی (داعش) قرمز (ارتش سوریه)

مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان دولت این کشور در بیانیه امروز خود اعلام کرد که در حمله دیروز داعش، ۶۱ نفر از نیروهای دموکراتیک سوریه کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شده‌ است.

گروه تروریستی داعش تصاویر مربوط به این حملات و اسارت برخی از نیروهای دمورکاتیک سوریه را منتشر کرده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.