اقدامات دستگاه قضا در برخورد با رانت‌خواران نارضایتی‌ها را کاهش داده است

نماینده خاش در مجلس گفت: نارضایتی‌ها در جامعه پس از تلاش‌‌های دستگاه قضا در برخورد قاطع با رانت‌خواران کاهش پیدا کرده و ریشه‌های فساد در حال خشکیدن است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، علی کُرد نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی درباره اقدام قاطع آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا در برخورد با اخلال‌گران و مفاسد اقتصادی و افزایش امید مردم در این باره گفت: هر جامعه‌ای نیاز به آرامش دارد و قطعاً در جامعه‌ای که بی‌عدالتی و نابرابری‌ها وجود داشته باشد آن جامعه آرامش‌بخش و نامطمئن است.

وی افزود: کشور سربلند و پهناورمان در بسیاری از امورات بی‌برنامه و درگیر سوء مدیریت‌های زیادی است و وقتی تحریم‌های ظالمانه دشمن هم وجود دارد توانسته مشکلاتی را برای جامعه اسلامی ایجاد کند و بر همین اساس برای مردم و دولت ایجاد معضل کرده است.

نماینده خاش در مجلس تصریح کرد:‌ تعدادی از افراد سودجو با نفوذ در سازمان‌ها و نهادها و ارگان‌ها و مؤسسات در مسائل مالی و تولیدی مشکلاتی را به وجود آوردند و برای اینکه جیب خود را پر کنند منفعت‌طلبی کرده و حقوق مردم را تضییع کرده‌اند و همین اقدامات آنها موجب بروز نارضایتی در جامعه شده است.

کُرد خاطرنشان کرد: در سال گذشته نرخ ارز افزایش چشمگیری پیدا کرد و سوء استفاده‌ صورت گرفته منجر به مشکلات فراوان معیشتی و اقتصادی برای جامعه شد و پس از آن مسئولین و قوا حساس شده و به دنبال نظارت بیشتر بر امور بوده و هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید برای برون‌رفت از مشکلات فعلی نظارت‌ها بر امورات مختلف کشور افزایش پیدا کند.

نماینده خاش در مجلس گفت: مقام معظم رهبری ناخدای کشتی جمهوری اسلامی ایران در دریای پر تلاطم فعلی است و بارها با تذکرات و تأکیداتی فراوان بر اجرای برخی امورات به مسئولان نهیب‌های لازم را زده‌اند و اخیراً هم فردی مصلح و خبره را در رأس قوه قضائیه به نام آیت‌الله رئیسی انتخاب کرده‌اند.

وی گفت: مقام معظم رهبری از آیت‌الله رئیسی خواسته‌اند که در تمامی زمینه‌هایی که اختیارات لازم را دارند با ورود قاطع به موضوعات کاری جهادی و انقلابی در مبارزه با اخلال‌گران و مفاسد اقتصادی را بدون هیچگونه ملاحظه‌ای انجام دهند تا تلاطم و مشکلات فعلی سامان پیدا کرده و آرامش را به جامعه بازگرداند و موجب یأس و ناامیدی در جامعه شوند.

کُرد خاطرنشان کرد:‌ آیت‌الله رئیسی در چند ماه اخیر با استفاده از تیمی که انتخاب کرده توانسته در سراسر کشور اقدامات بسیار قاطعی در مبارزه با اخلال‌گران و سوء استفاده کنندگان داشته باشد و انصافاً درخشیدند و توانستند با تدبیر و کار کارشناسی با مفاسد مبارزه کنند.

وی گفت: بسیاری از سودجویان و منفعت‌طلبان با برخوردهای اخیر قوه قضائیه هم اکنون در زندان به سر برده و جریمه‌های زیادی را پرداخت کرده‌اند.

کرد گفت: بعد از اقدامات قاطع دستگاه قضا در مبارزه با منفعت‌طلبان شاهد افزایش رونق و تولید در جامعه هستیم و اقدام قاطع قوه قضائیه موجب بروز شادی و نشاط در جامعه و افزایش امید شده است و به همین دلیل از اقدامات به موقع و قاطعانه آیت‌الله رئیسی تقدیر می‌کنم.

نماینده خاش در مجلس تصریح کرد: از قوه قضائیه انتظار داریم که به حرکت قاطع و انقلابی خود در مبارزه با مفسدین ادامه دهند تا کار به کارگزاران انقلابی، جهادی و کاربلد واگذار شود  و اهداف و آرزوهای انقلاب و ملت محقق شود.

وی افزود: اقدامات قاطع قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی منجر به کاهش نرخ ارز و بهبود قیمت‌ها و تثبیت امور شده است و بر همین اساس سودجویان و منفعت‌طلبان دچار یأس و ترس فراوانی شده‌اند.

کُرد گفت: متأسفانه در سال گذشته و پیش از آن مفاسد اجتماعی و اقتصادی وارد شریان‌های اصلی امورات مردم و کشور شده بود در حالی که با اقدامات اخیر قوه قضائیه ریشه‌های این فساد در حال خشکیدن است.

نماینده خاش در مجلس افزود: قوه قضائیه در حال حاضر به وظایف قانونی و شرعی و ملی‌اش عمل کرده و می‌کند و از همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها و نهادها و به ویژه مجلس می‌خواهم با دستگاه قضا در تمامی زمینه‌ها همکاری و تعامل ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.