افسران جنگ نرم باید خوب تربیت شوند تا بتوانند خوب تربیت کنند

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام معتقد است که افسران جنگ نرم ابتدا باید خوب تربیت شوند تا بتوانند خوب تربیت کنند و در همین رابطه گفت: در فضای مجازی اگر درست تبلیغ کنیم، می‌توان میزان علاقمندان به انقلاب اسلامی و مذهب شیعه را افزایش داد.

به گزارش بهارستانه، سردار احمد ذوالقدر در کارگاه آموزشی افسران جنگ نرم در مکتب حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز در ستاد سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام برگزار شد، گفت: من قبول ندارم که فضای مجازی مبتنی بر اصول مجازی است؛ چون این فضا بر سطح زندگی حقیقی انسان‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و باورهای اعتقادی و اجتماعی و سیاسی تأثیرگذار بوده است. به عنوان مثال اولین اقدام فرد در شروع روز خود این است که به تلفن همراه خود نگاه کند؛ یعنی روز خود را با نگاه به تلفن همراه آغاز می‌کند و آخرین کاری هم که در پایان روز انجام می‌دهد، این است که چند دقیقه‌ای را به تلفن همراه خود کار کند.

وی درباره تفاوت جنگ نرم و جنگ سخت بیان کرد: در دوران دفاع مقدس دشمن ساختمان‌ها را تخریب می‌کرد و انسان‌ها را به شهادت می رساند، اما امروز در فضای مجازی به نوع دیگری انسان‌ها را مجروح می‌کنند و می‌کشند که اغلب این نوع مجروحیت‌ها و کشتارها به فکر، عقیده و باور بازمی‌گردد؛ به بیان ساده‌تر در جنگ نرم دشمن ذهن افراد را هدف قرار داده تا برای نظام هزینه‌سازی کند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه الاسلام با بیان اینکه فضای مجازی مشابه فضای حقیقی است و زندگی در آن جریان دارد، اظهار داشت: در فضای مجازی و در حوزه خبر نباید هه اخبار را گفت به ویژه اخباری که با آبروی افراد مرتبط است.

ذوالقدر درباره ضرورت ورود رسانه‌ها به کاهش اثرات تحریم‌های ظالمانه دشمن گفت: امروز اصحاب رسانه نباید به دشمن اعتماد کنند و به‌جای اینکه فکر بریدن ریسمان تحریم‌ها باشند، باید فکری برای خنثی کردن تحریم‌ها کنند و نباید در موضوع تحریم‌ها، آن چه را بگویند که دشمن دوست دارد بشنوند.

او معتقد است که افسران جنگ نرم ابتدا باید خوب تربیت شوند تا بتوانند خوب تربیت کنند و در همین رابطه عنوان کرد: در فضای مجازی اگر درست تبلیغ کنیم، می‌توان میزان علاقمندان به انقلاب اسلامی و مذهب شیعه را افزایش داد و همچنین باید این نکته را در نظر داشت که هرکدام از فعالان فضای مجازی و افسران جنگ نرم برای خود یک امام هستند که می‌توانند مسئولیت تبلیغ و جذب مخاطبان را برعهده داشته باشند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.