افزایش ظرفیت ۵ میلیون متر مکعبی فازهای ۴ و ۵ با اتصال به پالایشگاه چهارم

مدیر پالایشگاه سوم پارس جنوبی گفت: پروژه افزایش ظرفیت فازهای 4 و5 پارس جنوبی با تأمین خوراک از پالایشگاه چهارم انجام شد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمد شفیع مؤذنی، مدیر پالایشگاه سوم پارس جنوبی با بیان اینکه تعمیرات اساسی فرصت مناسبی برای انجام پروژه‌های پالایشگاه است گفت : درتعمیرات سال جاری درفازهای ۴ و ۵ سیستم میترینگ جدید پالایشگاه بر روی خط گاز خروجی پالایشگاه نصب شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است، افزود: با توجه به برشکاری خط ۴۲ اینچ خروجی پالایشگاه، حجم کار بالایی در این پروژه انجام شده است.

به گفته مؤذنی با نصب این تجهیزات دقت اندازه‌گیری گاز خروجی فازهای ۴ و ۵ بسیار بالا خواهد رفت.

وی می‌گوید:  هم‌اکنون این تجهیزات بر روی مسیر خروجی نصب و به زودی با اتصال به سیستم کنترلی پالایشگاه اندازه‌گیری گاز خروجی توسط سیستم اندازه‌گیری جدید صورت می‌گیرد.

وی در ادامه به پروژه افزایش ظرفیت پالایشگاه سوم اشاره کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون با اتصال پالایشگاه سوم به پالایشگاه چهارم امکان تأمین خوراک از فازهای ۶ و ۷ و ۸ فراهم شده است.

به گفته مؤذنی این خط روزانه ظرفیت ارسال ۱۸ میلیون متر مکعب خوراک  به فازهای ۴ و ۵ را داراست اما در حال حاضر با توجه به نیاز پالایشگاه سوم حدود ۵ میلیون متر مکعب گاز از این خط دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.