افزایش سرانه ورزشی شهرستان بهارستان از ۳ سانتیمتر به ۱۴ سانتیمتر

فرماندار شهرستان بهارستان از افزایش سرانه ورزشی شهرستان بهارستان از ۳ سانتیمتر به ۱۴ سانتیمتر خبر داد.

به گزارش بهارستانه، فرماندار بهارستان در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهارستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جهان پهلوان تختی گفت: سرانه های ورزشی شهرستان بهارستان در حال حاضر ۱۴ سانتی متر مربع می باشد به طوری که این سرانه های قبل از دوره فعالیت دولت تدبیر و امید به ازای هر نفر ۳ سانتیمتر بوده است.

هادی تمهیدی افزود: استاندارد سرانه ورزشی به ازای هر نفر ۱ متر است که برای رسیدن به سطح مطلوب سرانه لازم است شهرداری ها و دهیاری ها با اولویت قرار دادن این حوزه در جهت ارتقا سرانه های ورزشی گام بردارند.

وی افزود:جوانان مستعد وتوانمندی در رشته های مختلف ورزشی در شهرستان زندگی می کنند که به دلیل فقدان زیرساخت و امکانات مناسب نتوانستند استعداد خود را بروز دهند.

فرماندار بهارستان با بیان اینکه شهرستان بهارستان جزء ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است، اذعان داشت: در بودجه ۱۴۰۰ نگاه خوبی به شهرستان های کمتر توسعه یافته شده است که امیدواریم با تخصیص بودجه های دولتی به همراه کمک شهرداری ها و دهیاری ها سرانه های ورزشی به شکل قابل قبولی افزایش یابد.

تمهیدی نقش ورزش و آموزش را در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی محوری و کلیدی ارزیابی کرد و ادامه داد: اگر می خواهیم آسیب های اجتماعی موجود در جامعه را کنترل و ریشه کن نماییم، باید توجه جدی به مقوله ورزش داشته باشیم.

فرماندار بهارستان تصریح کرد: ایجاد فضا و فرصت در کنار فرهنگ سازی برای ورزش همگانی از جمله اقداماتی است که تاثیر بسازیی در شادابی جامعه دارد.

وی اظهار داشت: در بازدید هایی که از سطح شهرهای شهرستان صورت گرفته است به شهرداران تاکید شده است تا در فضاهای عمومی و بوستانها وسایل و امکانات ورزش همگانی را مهیا نمایند.

فرماندار بهارستان توزیع عادلانه زیرساختها در سراسر شهرستان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در اجرای پروژه های عمرانی توسط دستگاههای اجرایی و شهرداریها عدالت فضایی و محیطی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.