افزایش آمار خودکشی به سبد نگرانی‌های اجتماعی شهروندان بهارستانی اضافه شد

افزایش آمار خودکشی در بین شهروندان بهارستانی در سال 97 به نگرانی تازه‌ای برای خانواده‌های ساکن این شهرستان در کنار دیگر آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، آسیب‌های اجتماعی جزو اصلی‌ترین دغدغه‌های مسئولین و عوامل نگرانی مردم در هر شهر و کشوری به حساب می آید و مبارزه و کاهش این آسیب‌ها همیشه جزو الویت‌های همگان بوده و می باشد، چراکه افزایش هر یک از آسیب‌های اجتماعی می تواند سبب افزایش دیگر آسیب‌ها در جامعه بشود.

به عنوان مثال افزایش آمار اعتیاد می تواند سبب افزایش آمار طلاق و کودکان افسرده و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی شود، اما عاملی به نام خودکشی را می توان از بدترین نوع آسیب‌های اجتماعی یک جامعه برشمرد که در سال ۹۷ به شکل عجیبی پدیده خودکشی در شهرستان بهارستان افزایش یافته است.

گفتنی است که پس از شنیدن اخبار خودکشی دختران جوان در ماه‌های مختلف سال که به روش‌های مختلف انجام شده بود، این بار خبر خودکشی مردی ۴۰ ساله ساکن نسیم شهر در فضای مجازی شهرستان بهارستان منتشر گردید که سبب متشنج شدن فضای شهرستان و نگرانی دوباره شهروندان از افزایش آسیب‌های اجتماعی در بهارستان شد.

حال سئوال تمامی شهروندان بهارستانی از که مسئولان شهرستان بهارستان این است که در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی مختلف که خودکشی یکی از آن‌ها می باشد چه کارهای انجام داده‌اند؟ آیا مسئولان توجهی به روند افزایشی آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان ندارند؟

درپایان لازم به ذکر است که آسیب‌های اجتماعی همانند زنجیری مرتبط می باشند که افزایش هریک از آن‌ها می تواند سبب تشدید عوامل دیگر شود و همین امر لزوم همکاری و همراهی ویژه مسئولین دستگاه‌ها و ادارات مختلف شهرستان بهارستان در راستای کاهش این آسیب‌ها را در سطح جامعه دو چندان می کند، که مطمئناً اقدامات فرهنگی می تواند اولین حرکت در این راستا باشد، اما به شرطی که در کوچه و خیابان‌های شهرهای بهارستان تاثیر آن نمایان شود نه اینکه تنها در یک سالن بسته و تحت عنوان همایش‌های بزرگ، که شهروندان گاهاً حتی متوجه برگزاری آن‌ها نیز نمی شوند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.