احمد شیرزاد:

اصلاح‌طلبان مسئولیت حمایت از دولت را برعهده می‌گیرند اما مسئولیت هر آنچه در دولت رخ می‌دهد را برعهده نمی‌گیرند

نماینده اصلاح‌طلبان در مجلس ششم گفت: اصلاح‌طلبان مسئولیت حمایت از دولت را برعهده می‌گیرند اما مسئولیت هر آنچه در دولت رخ می‌دهد را برعهده نمی‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آرمان امروز ۹۵/۴/۲۰ گفت و گویی با احمد شیرزاد نماینده اصلاح‌طلبان مجلسولت ششم، عضو شورای منحله مشارکت انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می‌خوانید:

فیش‌های حقوقی میلیونی از زمان دولت روحانی کلید نخورده است، اکنون چرا اصلاح‌طلبان در مقابل چنین حملاتی سکوت کرده‌اند؟

بنده شخصا در چندین مصاحبه دریافت چنین حقوق‌هایی نامتعارف را محکوم کردم و در این راستا دوستان اصلاح‌طلب نیز سکوت نکردند و آنها در این رابطه اظهاراتی مطرح کردند؛ بنابراین کسی توجیه‌گر چنین روند نامتعارفی نیست. البته رفتار ما با دولت آقای روحانی به گونه‌ای نیست که توجیه‌گر هرگونه اتفاق رخ داده در این دولت باشیم و بخواهیم اذهان عمومی را اقناع کنیم. در واقع اصلاح‌طلبان حامی منتقد دولت هستند، حامی که در جای خود می‌تواند به رفتار دولت انتقاد کند. بنابراین در چنین موضعی ظاهر می‌شوند و از کلیت دولت دفاع و حمایت می‌کنند. البته چنین حمایتی به این معنا نیست که تمامی اتفاقات رخ داده در دولت را تایید کنند. درنتیجه اصلاح‌طلبان دراظهارات گوناگون اعتراض خود را به این روند اعلام کرده و در واقع آنها سکوت نکردند.

اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت می‌کنند.

دلیلی وجود ندارد که در اردوگاه اصلاح‌طلبان تغییر رویکرد رخ دهد البته سیاست اصلاح‌طلبان نسبت به دولت یازدهم، حمایت توام با فاصله و همچنین انتقاد است و انتقادات کارشناسی شده در جای خود مطرح می‌شود. دولت آقای روحانی دولت اصلاح‌طلبان نیست، هرچند افراد این جریان در آن حضور دارند و به بیان دیگر دولت یازدهم، دولت اصلاحات نیست و آقای روحانی و اصلاح‌طلبان چنین ادعایی را ندارند که این دولت، دولت اصلاح‌طلبان است. بنابراین اصلاح‌طلبان مسئولیت حمایت از دولت را برعهده می‌گیرند اما مسئولیت هر آنچه در دولت رخ می‌دهد را برعهده نمی‌گیرند و این روند در دولت آینده نیز حفظ خواهد شد. لازم به ذکر است که نباید اقدامی انجام دهیم که انتخابات آینده را کم‌رمق کنیم، زیرا انتخابات آینده هرقدر پرشورتر برگزار شود و مشارکت مردم در آن بیشتر باشد به سود مصالح و منافع ملی کشورمان تمام خواهد شد و از سوی دیگر انتخابات با شکوه به نفع اصلاحات است و اهداف این جریان را بهتر پیش خواهد برد.

دولت یازدهم از ابتدای روی کارآمدن تاکنون چند درصد خواسته اصلاح‌طلبان را محقق کرده است؟

نسبت به آن چیزی که مورد انتظار بود و خواهان تحقق آن بودیم ۳۰درصد و نسبت به آن چیزی که واقع بینانه امکان تحقق آن وجود داشت بین ۷۰ تا ۷۵ درصد آن محقق شده است. اگر یک دولت کاملا اصلاح‌طلب نیز برسر کار بود، قطعا ۱۰۰درصد موفق نبود و این دولت نیز تنها می‌توانست مثلا ۶۰ درصد مطالبات این جریان را به محقق کند. اکنون نسبت به عملکرد ایده‌آل اصلاح‌طلبان کمی بیش از ۳۰ درصد مسائل تحقق پیدا کرده است و در زمینه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید کارنامه موفقی داشته است و درباره اقتصاد تاحدودی موفق بوده است اما در زمینه سیاست داخلی، فضای اجتماعی و آزادی تغییرات زیادی رخ نداده است. به نظر بنده دولت نسبت به امکاناتی که در اختیار داشته و اقداماتی که می‌توانست انجام دهد حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد موفق بوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.