استقرار ۱۰ پایگاه فوریت‌های پزشکی در حرم امام رضا(ع)/ سنجش فشار خون زائران

در آستانه میلاد امام رضا (ع) ۱۰ پایگاه فوریت‌های پزشکی با تجهیزات کامل از جمله تخت بستری و آمبولانس آماده خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس؛ در آستانه میلاد با سعادت امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حرم مطهر آن امام عزیز میزبان صد‌ها هزار زائر دلداده‌ای است که از نقاط دور و نزدیک خود را به مشهد رسانده‌اند.

بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی و حتی دیگر نهاد‌ها در این روز‌ها مشغول ارائه خدمات به زائران هستند که یکی این خدمات، خدمات پزشکی و درمانی است.

ارائه خدمات در ۸ پایگاه عمومی و ۲ پایگاه ویژه خواهران

در این راستا پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی بارگاه ملکوتی رضوی شامل هشت پایگاه ثابت و دو پایگاه ویژه خواهران به صورت شبانه‌روزی به زائران خدمات ارائه می‌کنند.

این پایگاه‌ها در نقاط مختلف حرم از جمله رواق حضرت زهرا(س)، رواق دارالحجه، صحن جامع رضوی، صحن انقلاب اسلامی، صحن آزادی با آمادگی و تجهیزات کامل از جمله تعدادی تخت بستری پذیرای زائران هستند.

آمادگی کامل دارالشفای حرم و استقرار ۴ آمبولانس در آستان

بخش‌های پرستاری و پزشکان عمومی دارالشفاء امام رضا(ع) هم از شب میلاد به مدت ۲۴ ساعت با ارائه خدماتی چون نوار قلب، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی، دندان‌پزشکی، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی به عموم دلباختگان امام هشتم(ع) در ایام میلاد خدمت‌رسانی می‌کند. همچنین چهار آمبولانس در صحن هدایت و دارالشفاء امام رضا(ع) مستقر هستند تا در صورت نیاز بیماران را به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد منتقل کنند.

استقرار پایگاه سنجش فشار خون

سنجش فشار خون هم از جمله خدماتی است که در این روز‌ها به زائران ارائه می‌شود و در این راستا پایگاه های سنجش فشار خون در بست شیخ طوسی، باب الرضا(ع)، بست نواب صفوی و بست طبرسی مستقر شده‌اند. همچنین اطلاعات داوطلبان سنجش فشار خون در سامانه وزارت بهداشت ثبت خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.