مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز در نان تخلف محسوب می شود/ نانوایی‌های بخش بوستان مورد بازرسی قرار گرفت

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: نانوایی‌های بخش بوستان مورد بازرسی قرار گرفت و از نان‌های غیراستاندارد جهت بررسی بیشتر در آزمایشگاه نمونه برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان باتاکید بر اهمیت فعالیت بهاشی و در چهارچوب قوانین واحدهای صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی مختلف، بیان داشت: در همین راستا طرح ضربتی بازدید از نانوایی‌های بخش بوستان با هدف حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه برگزار گردید.

وی در ادامه با بیان اینکه بهبود و افزایش کیفیت پخت نان جزو اهداف اساسی اجرای طرح مذکور بود، تصریح کرد: در این طرح بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان اقدام به اجرای مرحله سوماز طرح ضربتی بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان کردند.

دمیریان در رابطه جزئیات اجرای طرح مذکور، اذعان داشت: این طرح توسط ۸ تیم ۲ نفره از بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان برای نانوایی‌های نسیم شهر و همچنین روستای اورین انجام گردید.

وی با اشاره به برخورد قاطع و جدی با متخلفان در سطح شهرستان بهارستان، تبیین کرد: در طول بازرسی‌های انجام شده در بخش بوستان، مقدار ۴۱ کیلوگرم جوش شیرین و انواع افزودنی‌های غیرمجاز و بالغ بر ۱۱۸ کیلوگرم نمک صنعتی توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان بهارستان جمع آوری گردید و در مجموع ۶۳ نمونه نان توسط تجهیزات پرتابل بازرسی در محل از لحاظ مصرف جوش شیرین و مقدار نمک مورد سنجش قرار گرفت، که از این تعداد ۳۹ نمونه نان که مقادیری بالاتر از حدود استاندارد داشتند نمونه برداری و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان همچنین به خطر استفاده از مواد افزودنی غیرمجاز در نان اشاره کرد و گفت: استفاده از هر گونه افزودنی به غیر از افزودنی‌های مجاز در پخت نان ممنوع و تخلف می باشد و برای تولید نان سبوس‌‌دار استاندارد، باید سبوس آن در کارخانه به آرد اضافه شود.

وی درپایان باتوجه به تبلیغات برخی از نانوایی‌ها مبنی بر عرضه نان سبوس‌دار، افزود: بررسی این موضوع نیز در دستور کار بازرسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفت و مقدار ۲۰۰ کیلوگرم سبوس فله فاقد مشخصات از سطح بهارستان جمع آوری شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.