شهردار شهرگلستان:

استانداردسازی و ایمن‌سازی معابر شهرگلستان درحال انجام است/ پایانه مسافربری گلستان در سطح استان دارای جایگاهی خاص خواهد بود

شهردار شهرگلستان گفت: باتوجه به تراکم بالای جمعیت شهرگلستان و تحولات عمرانی بلوار آیت‌الله سعیدی استانداردسازی و ایمن‌سازی معابر شهرگلستان از طریق نصب تابلوها در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا عرب شهردار شهرگلستان به اهمیت نصب علائم ترافیکی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: عملیات نصب ۳۰ تابلو علائم و تجهیزات ترافیکی در سطح معابر شهرگلستان به منظور افزایش ایمنی معابر انجام گردیده است.

وی در ادامه باتاکید بر تحولات عمرانی بلوار آیت‌الله سعیدی، تشریح کرد: باتوجه به این موضوع که شهرگلستان جزو شهرهای دارای تراکم جمعیت بالا به حساب می آید و همچنین به دلیل کاسته شدن از بار ترافیکی محور جاده ساوه درپی اجرای پروژه‌هایی نظیر تعریض پل بر روی رودخانه شادچای، پروژه ملی زیرگذر سه راهی آدران اکنون با نصب علائم ترافیکی، جاده ساوه و بلوار اصلی شهرگلستان ایمن سازی شد.

علیرضا عرب با بیان اینکه رویکرد مدیریت ترافیکی گلستان در رابطه با تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، زمینه‌ساز ایمنی و روان‌سازی ترافیک است، اذعان داشت: واحد ترافیک شهرداری شهرگلستان با انجام بررسی‌های میدانی اقدام به استانداردسازی و ایمن‌سازی معابر سطح شهر به وسیله نصب تابلوها کرد.

وی در رابطه با جزئیات اجرای این عملیات در سال ۹۷، تشریح کرد: عملیات مذکور به شکل شبانه روزی در دستور کار قرار گرفته است و تلاش می شود تا از پراکندگی تابلوها اجتناب گردد و از طرفی تابلو و تجهیزات فرسوده نیز جمع آوری شوند و علائمی نظیر توقف ممنوع، از سرعت خود بکاهید، سرعت گیر، گذرگاه پیاده رو، حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر، محل تردد معلولین و … در تمام نقاط مورد نیاز شهر نصب گردد.

شهردار شهرگلستان درپایان باتوجه به اینکه در گذشته احداث پایانه مسافربری در شهرگلستان به‌ عنوان یکی از نیازها و کمبودهای ضروری شهر محسوب می شد، افزود: پروژه احداث پایانه مسافربری شهرگلستان درحال حاضر در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در انتهای جاده شهریار و پشت جایگاه CNG درحال اجرا می باشد که با توجه به امکانات در نظر گرفته شده، این ترمینال در نوع خود می تواند منحصر به فرد و دارای جایگاهی خاص در سطح استان باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.