اردکانیان: برنامه‌های خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرده‌ام/ برای تمام بخش‌های آب و برق برنامه دارم

گزینه احتمالی وزارت نیرو با بیان اینکه برنامه‌های خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرده، می‌گوید که از زمان دقیق اعلام معرفی به مجلس خبر ندارد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، رضا اردکانیان در پاسخ به گمانه‌زنی‌های صورت‌گرفته نسبت به اینکه رئیس جمهور او را به عنوان گزینه تصدی وزارت نیرو به مجلس معرفی خواهد کرد، گفت: بنده برنامه‌های خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرده‌ام.

وی در پاسخ به این سئوال که اولویت برنامه‌هایش چه خواهد بود، تاکید کرد: چون وزارت نیرو مسئول آب و فاضلاب، برق و انرژی‌های تجدیدپذیر است، اولویت بنده شامل تمام این بخش‌ها بوده است و برای آنها برنامه دارم.

گزینه احتمالی وزارت نیرو در پاسخ به این سؤال که چون وضعیت بخش آب در کشور نسبت به سایر بخش‌ها مثل برق و انرژی‌های تجدیدپذیر بغرنج‌تر است، به احتمال زیاد نسبت به این بخش‌ اولویت بیشتری خواهد داشت، گفت: به هر حال بنده نقطه‌نظرات خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرده‌ام.

اردکانیان در پاسخ به این سؤال که آیا برای کاهش بدهی‌های وزارت نیرو هم برنامه‌ای دارید، گفت: بعد از نهایی شدن و معرفی شدن به مجلس قطعاً برنامه‌های بنده نیز اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اطلاعی از زمان معرفی گزینه وزارت نیرو به مجلس دارید، اظهار داشت: به هر حال تصمیم با رئیس‌جمهور است که چه زمانی را برای معرفی وزیر نیرو به مجلس مشخص کند.

اردکانیان که بعد از عدم رای اعتماد مجلس به حبیب الله بیطرف مطرح شد در سال ۱۳۳۷ در شهر یزد به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف (۱۳۶۲) و سپس مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی منابع آب (۱۳۷۲) و دکتری خود در زمینه مدیریت منابع آب را از دانشگاه مک مستر کانادا (۱۳۷۶) اخذ کرد‎.‎‏

فعالیت های اجرایی او در سطح ملی شامل خدمت در وزارت کشور به عنوان معاون وزیر در هماهنگی امور عمرانی (۱۳۶۸-۱۳۶۶) و در وزارت نیرو به عنوان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی (۱۳۶۹-۱۳۶۸)، قائم مقام وزیر نیرو (۱۳۸۰-۱۳۷۷) و معاون وزیر نیرو در امور آب از سال ۱۳۸۰ تا ۸۴ است.

در دوره دوم فعالیت در وزارت نیرو، اردکانیان همچنین به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران، دست اندر کار مدیریت ساخت و بهره برداری از طرح های توسعه منابع آب و نیروگاه های برقآبی بود.

فعالیت های اجرایی او در سطح بین المللی نیز شامل عضویت در هیات رییسه یونسکو – آی. اچ. پی (UNESCO-IHP) در پاریس (۱۳۸۱-۱۳۷۹) هیات مدیره این نهاد در دلفت هلند (۱۳۸۶-۱۳۸۲)، هیات مدیره انجمن بین المللی برق آبی در لندن (۱۳۸۵-۱۳۸۳) است.

از دیگر فعالیت های او تاسیس و اداره مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری تحت پوشش یونسکو در تهران (۱۳۸۶-۱۳۸۱) است. در سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ اردکانیان به عنوان مدیر موسس برنامه دهه بین المللی آب سازمان ملل به میزبانی دانشگاه سازمان ملل، در شهر بن آلمان مشغول به کار بود؛ وی همچنین در فاصله سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ به عنوان سرپرست معاونت دانشگاه سازمان ملل در اروپا فعالیت کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.