رئیس مرکز بهداشت بهارستان:

ارائه خدمت صحیح به مادران باردار در دستور کار قرار دارد/ آمار مرگ و میر مادران باردار باید کاهش یابد

رئیس مرکز بهداشت بهارستان گفت: ارائه خدمت صحیح به مادران باردار در راستای ارتقاء سلامت و کاهش مرگ و میر مادران می بایست در دستور کار مطب ماماها قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران، ارتقاء سلامت و پیشگیری از مرگ و میر مادری با حضور سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت بهارستان و  کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان به جهت آموزش ماماهای شاغل در بخش خصوصی شهرستان صبح امروز در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید.

سلیمانی‌جوان در این نشست با اشاره به مراقبت‌های مورد نیاز مادران در پیش از بارداری، بارداری و پس از زایمان، بیان داشت: بدون تردید توجه به این نکات به جهت سلامت نوزاد و مادر بسیار مهم بوده و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی در ادامه باتوجه به نواقص مشاهده شده در پایش‌های انجام شده از مطب ماماهای بخش خصوصی، ارائه خدمت صحیح به مادران باردار در راستای ارتقاء سلامت و کاهش مرگ و میر مادران را خواستار شد.

در ادامه نشست مذکور حمیده شوشتری کارشناس برنامه سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان بهارستان صورت جلسه کمیته‌های دانشگاهی مرگ مادران باردار و همچنین صورت جلسه مرگ مادر باردار تحت پوشش شهرستان را قرائت و مداخلات لازم در راستای پیشگیری از رخداد موارد مشابه را بیان کرد.

وی در رابطه با دستورالعمل‌های پیشگیری از ترومبوآمبولی وریدی در دوران بارداری و پس از زایمان، غربالگری تشخیص دیابت، چسبندگی جفت، بیماری قلبی، نحوه برخورد با سردرد در دوران بارداری و نحوه غربالگری تغذیه و مکمل یاری با ویتامین D در مادران باردار مطالبی را آموزش داد.

لازم به ذکر است که درپایان نشست آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران به سئوالات حاضرین در این جلسه آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.