ارائه آموزش‌های لازم پیرامون بیماری اچ آی وی در دستور کار مسئولان بهارستانی قرار گرفت

ارائه آموزش‌های لازم پیرامون بیماری اچ آی وی به کمک برگزاری کارگاه‌های آموزشی در شهرستان بهارستان در دستور کار مسئولان بهارستانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی نحوه به کار گیری تست تشخیص سریع اچ آی وی در راستای آموزش مراقبین سلامت با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار گردید.

مریم دشتبانی کارشناس برنامه ایدز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی مطالب کاربردی و مفیدی را در رابطه با آموزش نوین اچ آی وی و با هدف کاهش ترس، انگ و تبعیض و قضاوت در بیماران اچ آی وی ارائه کرد.

وی در ادامه نکاتی را پیرامون کلیات بیماری ایدز، راه‌های انتقال و عدم انتقال بیماری، تشخیص بیماری و مراحل مختلف بیماری و همچنین راه‌های پیشگیری از بیماری بیان کرد.

دشتبانی باتاکید بر اهمیت انجام آزمایش اچ آی وی در زنان باردار و گروه های دارای رفتارهای پرخطر، اظهار داشت: تشویق زنان باردار برای انجام آزمایش، اهمیت تشخیص به موقع در زنان باردار به منظور شروع پروفیلاکسی دارویی و کاهش خطر انتقال از مادر به جنین از جمله موارد مهمی است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد.

وی درپایان پیرامون نحوه و لزوم ارجاع موارد ری اکتیو از مراکز جامع سلامت به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در اسرع وقت نکات مهمی را بیان کرد و افزود: معرفی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان و کلیه خدمات ارائه شده در مرکز به شهروندان باید مورد توجه قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که درپایان کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در خصوص بیماری آنفلوانزا، راه‌های انتقال، علائم بیماری، افراد پرخطر در بیماری آنفلوانزا و هشت گام کلیدی برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزا آموزش‌های لازم را ارائه کردند و به پرسش‌های حاضرین در این کارگاه آموزشی در زمینه بیماری اچ آی وی و آنفلوانزا پاسخ دادند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.