رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

اخطاریه زیست محیطی به یک کارگاه ریخته‌گری و یک واحد تولیدی در بهارستان ابلاغ شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت:به دلیل دود غلیظ ناشی از فعالیت آلاینده و پسماند سوزی اخطاریه زیست محیطی به یک کارگاه ریخته‌گری و یک واحد تولیدی در شهرک قلعه‌میر بهارستان ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان باتاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری از محیط زیست شهری، بیان داشت: دو مرحله گشت و پایش شبانه در ایام تعطیلات هفته گذشته در سطح شهرستان اجرا شده است.
وی در ادامه با اشاره به اهداف اداره حفاظت محیطی زیست بهارستان از اجرای این گشت و پایش‌های شبانه، گفت: نیروهای این اداره باتوجه به افزایش احتمال ضایعات سوزی افراد فرصت طلب در روزهای تعطیل هفته گذشته، محورهای مختلف و مناطق مستعد تخلفات زیست محیطی را مورد گشت و پایش قرار دادند.

اکار همچنین با تشریح جزئیات این گشت و پایش‌های شبانه در سطح شهرستان بهارستان، اذعان داشت: در طول اجرای این دو مرحله گشت شبانه، نیروهای اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با  ۱۰ مورد پسماند سوزی بدون حضور عاملین مواجه شدند و اقدام به خاموش نمودن آن کردند.

وی در رابطه با مشاهده دو مورد دود غلیظ ناشی از فعالیت آلاینده یک کارگاه ریخته‌گری و پسماند سوزی یک واحد تولیدی در شهرک قلعه‌میر، تشریح کرد: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با مراجعه به محل تولیدی، پس از مهار نمودن آتش، اقدام به ابلاغ اخطاریه زیست محیطی به ویژه به منظور مدیریت اصولی پسماندهای تولیدی به متصدی آن واحد کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به ممانعت برخی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی از ورود کارشناسان محیط زیست و پایش واحد،افزود: بدون شک چنین رفتارهایی برخوردهای قانونی و پیگیری‌های قضایی مطابق ماده ۳۰ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و ماده ۱۶ قانون هوای پاک را به دنبال خواهد داشت و بدون تردید به علت عدم پاسخگویی کارگاه ریخته‌گری آلاینده مذکور و جلوگیری از ورود کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهارستان، اخطاریه‌های لازم برای این واحد صادر و وضعیت زیست محیطی و مجوزهای آن بررسی می گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.