اجرای کمپین «بی‌تفاوت نباشیم» در سالروز قیام گوهرشاد

مدیر اجرایی پویش «بی‌تفاوت نباشیم» گفت: این پویش مردمی یادآوری هزاران شهید ۸۳ سال پیش است که نسبت به رواج بی‌حجابی و فراموش شدن ارزش نجابت و غیرت، بی‌تفاوت نبودند و ما نیز به تأسی از آنان بی‌تفاوت نخواهیم بود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمدحسن زمانی مدیر اجرایی پویش «بی‌تفاوت نباشیم» با اشاره به سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و نامگذاری این روز به عنوان «روز عفاف و حجاب» بیان داشت: حجاب از مقولاتی است که این روزها به شدت مورد هجمه و تهدید قرار گرفته است. بزرگ‌ترین وظیفه ما برای مقابله با این تهدیدها، برخوردی هوشمندانه برای روشنگری افکار عمومی و همچنین ممانعت از تحریف وقایع تاریخی است.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وقایع تاریخی مرتبط با حجاب که در سال‌های قبل از انقلاب تحت سانسور شدید خبری قرار گرفت و بعد از انقلاب نیز مغفول ماند، فاجعه ۲۱ تیر ۱۳۱۴ است. روزی که هزاران نفر در صحن مسجد گوهرشاد برای دفاع از حجاب به شهادت رسیدند که به حق، روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شد.

زمانی ابراز داشت: هر ساله شاهد فعالیت‌های پراکنده و گاهی شتابزده در هفته حجاب بوده‌ایم که متأسفانه در مواردی تأثیر نامطلوب نیز داشته است. امسال مؤسسه خیبر که ۱۸ سال فعالیت‌اش معطوف به موضوع زن و حجاب است، اقدام به راه‌اندازی پویشی با شعار «بی‌تفاوت نباشیم» کرده است.

وی ادامه داد: راهبرد اصلی ما برای راه‌اندازی این پویش، فرمایش رهبر فرزانه انقلاب درباره اهمیت ایجاد ارتباط چهره به چهره با مردم است. مردمی که نسبت به فضای حیازدایی و ترویج بی‌حجابی ناراحت و معترض هستند. به همین دلیل بر آن شدیم تا با تکیه بر توان مردمی، برای زنده نگه داشتن نام و آرمان شهدای قیام خونین مسجد گوهرشاد آغازگر حرکتی باشیم برای یادآوری اینکه هزاران شهید در ۸۳ سال پیش نسبت به رواج بی‌حجابی و فراموش شدن ارزش نجابت و غیرت بی‌تفاوت نبودند و ما نیز با تأسی به آنان بی‌تفاوت نخواهیم بود.

مدیر فرهنگی مؤسسه خیبر تصریح کرد: تولید محتواهای جذاب و به‌روز در رابطه با فرهنگ حجاب و عفاف در فضای مجازی با توجه به فراگیر بودن آن می‌تواند کمک شایانی به ترویج این فرهنگ در جامعه کند؛ البته کار در فضای مجازی ظرایفی دارد که برنامه‌ای مدون و حساب شده را می‌طلبد و دوستان ما تمام تلاششان را انجام داده‌اند تا کار دقیق و حساب شده‌ای را انجام دهند.

وی درباره عملکرد این پویش گفت: برای این کار بروشوری تهیه شده است که در آن به معرفی اقدامات پهلوی اول و دوم در ترویج فساد و فرهنگ برهنگی پرداخته و تفاوت جایگاه زن در دوران پهلوی و انقلاب را مورد مقایسه قرار می‌دهد. برنامه این است که این محصول را در اختیار اعضای پویش قرار دهیم تا هر کس به هر میزان توان که توانست این بروشور را تهیه کرده و در روز ۲۱ تیر به صورت منسجم و هماهنگ، توسط خود مردم به افراد خانواده و محله‌شان اهداء شود.

زمانی با بیان اینکه امسال با کمک خود مردم، قصد داریم آگاهی و اندیشیدن را به جامعه هدیه بدهیم، ابراز داشت: راه‌های ارتباطی ما هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق تماس تلفنی با مؤسسه است. گروه راهنما همه روزه آماده اطلاع‌رسانی و ارسال بروشور به سراسر کشور هستند، علاقه‌مندان برای تماس تلفنی می‌توانند با شماره ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶ تماس بگیرند. همچنین آیدی javaherane@ در تمام پیام‌رسان‌ها و اینستاگرام کار اطلاع‌رسانی را انجام خواهد داد.

وی افزود: خداوند در آیه ۳۲ سوره مائده می‌فرماید: «هرکس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است»، مراد از زنده کردن یک انسان، آفریدن یک انسان زنده و یا زنده کردن یک انسان مرده نیست، بلکه منظور از آن، هدایت و راهنمایی به سوى حق است. لذا با این نگاه تمام فعالیت‌های ما در شناساندن حقیقت و ارزشی به نام حجاب، زنده کردن و زندگی بخشیدن به حیات معنوی جامعه اسلامیمان است و همچنین ادای دینی به روح بلند شهدای گوهرشاد است.

مدیر اجرایی پویش «بی‌تفاوت نباشیم» در پایان گفت: ما از همه دغدغه‌مندان اعم از شاعر، نویسنده، گرافیست، عکاس، فعالان حوزه رسانه‌ها، فعالان فضای مجازی و… دعوت می‌کنیم تا با عضویت در این پویش هر کدام به قدر توان، سهمی مؤثر در این حرکت مردمی داشته باشند و همگان برای تحقق آرمان‌های جامعه اسلامی ایران تلاش کنیم.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.