“اجتماع ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان تهران در ورزشگاه آزادی”

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از اجتماع ۷۰۰ هزار نفری بسیجیان سراسر کشور و ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در تهران در روز پنجشنبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار غلامحسین غیب پرور  رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در نشست خبری تشریح دستاوردهای مرحله اول و آغاز مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله ۲ طی سخناخی اظهار داشت: این   رزمایش از نهم شهریور در تمام استان های کشور و در دو بخش آغاز شد. بخش اول رزمایش هزار گردان بیت المقدس در بیش از پانصد شهرستان کشور و بخش دوم آن رزمایش خدمت  رسانی بسیج بود.

وی افزود: در بخش خدمت رسانی این رزمایش بنا بود ۷۰۱۴ گروه جهادی به استعداد ۱۵۰هزار نفر شرکت کنند اما در جریان اجرای رزمایش این عدد به ۸هزار گروه جهادی افزایش پیدا کرد و این گروه‌ها در اقصی نقاط کشور به خدمت رسانی پرداختند.

سردا غیب پرور ادامه داد: ۱۹۷۳ پروژه در بخش عمرانی این رزمایش انجام شد و ۶۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز این بخش توسط خیرین و مردم تامین شد. این امر نشان دهنده آن است که وقتی موضوع خدمت رسانی مطرح باشد مردم با تمام وجود مشارکت می‌کنند. همچنین ما توانستیم  در مرحله اول این رزمایش حدود ۱۶۸هزار خدمت پزشکی به مردم ارائه دهیم. در بخش فرهنگی این رزمایش هم ۲۶هزار برنامه فرهنگی و آموزشی اجرا شد. در این بخش ۲۲ خودرو سیار برای پخش فیلم تجهیز شد و برای اکران فیلم به دورترین روستاهای کشور اعزام شد.

وی با اشاره به دستاوردهای مرحله ا‌ول این رزمایش در حوزه اقتصادی عنوان کرد: ۱۱۸۷ پروژه نیز در حوزه اقتصادی در این رزمایش به مرحله اجرا گذاشته شد و همچنین ۳۶۲ هزار بسته معیشتی،  جهزیه و لوازم التحریر بین مردم توزیع شد. همچنین ۳۲۷ تیم تخصصی از بسیج جامعه کشاورزی نیز به نقاط مختلف کشور اعزام شدند.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه در ۵۶۲ کارخانه ۵۱ هزار کار گر بسیجی ۲۰۹ هزار کار مجانی انجام دادند گفت: این اقدام در مرحله ا‌ول رزمایش و در قالب شیفت ایثار انجام شد و با این کار امید و نشاط دربخش کارگری دمیده شد. در یکماه گذشته در ۱۰۸۷ محله و روستا میز خدمت تشکیل شد که طی آن ۴۱۲۹ مدیر از بسیج جامعه کارمندان شرکت کردند و ۴۲۴۳۰ نفر از مردم از خدمات میز خدمت بسیج بهره مند شدند.

سردار غیب پرور تصریح کرد: بسیج اصناف نیز در این مدت طرحی به نام یک‌کاسب یک دانش آموز را ارائه کرد و بازاریان تعهد کردند که هرکدام از آنها یک دانش آموز را تحت پوشش قرار دهند. در این اقدام بیش از ۵۳ هزار کاسب شرکت کرده و حدود ۵ میلیارد تومان نیز هزینه کردند.

رئیس سازمان بسیج اظهار داشت: این رزمایش بعد از گذشت ۳۵ روز به نقطه پایانی خودش خواهد رسید. در این مرحله حدود ۷۰۰ هزار نفر از بسیجیان سازمان یافته در مراکز استان ها تجمع خواهند کرد. حدود ۱۰۰ هزار نفر از این بسیجیان که متشکل از بسیجان تهران ‌و کرج هستند قبل از ظهر پنجشنبه در استادیوم آزادی تجمع خواهند کرد تا با آرمان‌های امام ‌و رهبری تجدید میثاق کنند.

وی گفت: برآیند این رزمایش آن است که ما در سخت ترین شرایط هم می توانیم کنار هم باشیم و از مشکلات عبور کنیم. تجمع روز پنجشنبه آغازی برای دومین چهلمین سال انقلاب اسلامی است و با اطمینان و ایمان به خدا چهل سالگی دوم انقلاب را آغاز  می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برنامه روز پنجشنبه گفت: در حال تلاش هستیم تا در این روز در بالاترین سطح میزبان مهمان ویژه ای باشیم. با محاسباتی که ماداریم بیش از ۸۰ درصد از نیروهای جهادی ما و گردان‌های رزم ما عزیزان جوان و نوجوان ما هستند.

سردار غیب پرور با اشاره به کمک بسیج مبارزه به مفاسد اقتصادی گفت:  روند کشف کالاهای احتکار شده و مبارزه با مفاسد اقتصادی توسط همچنان با هماهنگی دستگاه قضایی ادامه دارد.

وی با تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش رسانه ای اقدامات بسیج در خدمت رسانی به مردم گفت: اگر این اقدامات رسانه‌ای بیشتر شود مردم نیز به صورت بهتری در جریان این اقدامات قرار می گیرند و این حق مردم است که از عملکردهای مثبت در کشور مطلع شوند.

وی ادامه داد: برخی زیر مجموعه‌های دولت به صورت کم حجم کمک‌هایی به ما کرده‌اند اما به آن صورنی که می بایست به ما کمک نکردند. پس از اجرای این  رزمایش نمایندگان مجلس اعلام آمادگی کردند که در زمینه قانوگذاری به ما کمک کنند تا قوانین مورد نیاز ما به تصویب برسد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.