یادداشت/ محمدابراهیم نیکزاد

اتحاد هوشمندانه در برابر جنگ سخت، رمز پیروزی مردم در سوم خرداد

روزهای سخت و تلخی که بر مردم ایران گذشته و در هیچکدام از این روزها، دول غربی مرحمی بر آلام این مردم مظلوم نبوده‌اند و امروز مردم نیک می‌دانند تنها راه نجات و سعادت کشور، تکیه بر توان بومی و توانمندیهای جوانان نخبه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ابراهیم نیکزاد فعال دانشجویی طی یادداشتی درباره پیروزی مردم در سوم خرداد ۶۱ نوشت: ملت ایران روزهای سخت و تلخی که بر آنان گذشته است و در هیچکدام از این روزها، دول غربی مرحمی بر آلام این مردم مظلوم نبوده اند و بلکه با بذل و بخشش تسلیحات شیمیایی و نظامی خود به دولت متجاوز، رنج مردم ایران را بیشتر کرده اند را از یاد نخواهد برد و نیک می داند که تنها راه نجات و سعادت این کشور، تکیه بر توان بومی و توانمندیهای جوانان نخبه این سرزمین است.

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

« همانگونه که در سوم خرداد سال ۶۱ اتحاد نیروهای نظامی و بسیج مردمی موجب پیروزی در جنگ سخت علیه دشمن بعثی شد، وحدت و همدلی آحاد ملت در برابر جنگ نرم دشمن غدار، قطعاً موجب پیروزی های بزرگتر برای ملت قهرمان ایران خواهد شد.

روز ۴ آبان سال ۱۳۵۹ بود که خرمشهر پس از یکماه مقاومت دلیرانه و مظلومانه مردم قهرمان خوزستان، به اشغال کامل ارتش بعثی در آمد.

ارتش تا دندان مسلح عراق با فراخوان نیروهای تازه نفس در سوم آبان، حمله همه جانبه ای را به خرمشهر آغاز نمود که با وجود دلاوریها و مقاومت شجاعانه مردم وطن خواه و قهرمان خوزستان، این شهر به اشغال نیروهای بعثی درآمد.

بیش از یکسال از اشغال این شهر گذشت و چه غمها، مصیبتها و ویرانیها که بر این شهر نگذشت. حال مردم ایران در طول این مدت همانند کسی بود که پاره ای از وجودش را از او جدا کرده اند. آزادسازی این شهر مقاوم به خواسته اصلی یک ملت و مطالبه ملی مردم ایران تبدیل شده بود.

با بسیج عمومی نیروها و امکانات نظامی، عملیاتی قوی و همه جانبه برای بازپس گیری خرمشهر تدارک دیده شد تا دل یک ملت آرام گیرد. فرمان تاریخی امام راحل و پیر و مراد بسیجیان فداکار مبنی بر اینکه «خرمشهر باید آزاد گردد» نیز اراده ای قوی برای انجام این مهم بوجود آورد و سرانجام با شکل گیری عملیات بیت المقدس، تدبیر فرماندهان این عملیات و فداکاری های مردم قهرمان خرمشهر و بسیجیان جان برکف، این شهر به دامان ایران عزیز بازگشت.

در آن سالها که ارتش بعث با پشتوانه عظیم استعمارگران غرب و شرق و کمک بیش از ۴۰ کشور، ایران اسلامی را درگیر جنگ سخت هشت ساله کرده بود و درطول این سالها، زیرساختها و امکانات زیربنایی بسیاری را از کشور عزیزمان نابود ساخت و چه زیانهای مادی و معنوی را که بر کشور ما تحمیل کرد؛ مردم قهرمان ایران اسلامی با تدابیر و راهبری حکیمانه امام راحل (ره) و اتحاد و همدلی، صفحات زرینی را در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی رقم زدند.

مردم این سرزمین همواره ثابت کرده اند که امکان تحقق خواسته ها و مطالبات ملی خود را در هر شرایطی – حتی اگر تمام دنیا با آنها مخالفت کنند – داشته اند. در سالهای پس از جنگ نیز هرجا که احساس کردند منافع ملی شان در خطر است و یا حقی از این ملت توسط دولت یا قدرت خارجی پایمال شده است، ساکت ننشسته و تا پای جان برای بازپس گیری آن تلاش کرده اند.

اکنون که ۳۶ سال از آزادسازی خرمشهر عزیز می گذرد و دشمنان خارجی این انقلاب از فشار نظامی و جنگ سخت ناامید شده اند، فشار اقتصادی و جنگ نرم را در دستور کار خویش قرار داده اند تا بلکه با این خیال خام، مردم ایران را از حکومت و دولت اسلامی جدا کنند. غافل از اینکه ملتی که درطول این سالها درس اتحاد و همدلی را برای رسیدن به اهداف والای خود، بخوبی آموخته اند؛ هرگز فریب ظاهرسازی و نیرنگ آنان را نخواهند خورد.

تاریخ معاصر ایران، مملو از اعتمادهایی است که به دولتهای غربی شده اما این دولتها هیچگاه بر تعهد و پیمان خود پایبند نبوده و گویا عهدشکنی جزیی از ذات پلیدشان بوده و خواهد بود.

ملت ایران روزهای سخت و تلخی که بر آنان گذشته است و در هیچکدام از این روزها، دول غربی مرحمی بر آلام این مردم مظلوم نبوده اند و بلکه با بذل و بخشش تسلیحات شیمیایی و نظامی خود به دولت متجاوز، رنج مردم ایران را بیشتر کرده اند را از یاد نخواهد برد و نیک می داند که تنها راه نجات و سعادت این کشور، تکیه بر توان بومی و توانمندیهای جوانان نخبه این سرزمین است.

یاد و نام شهدای فداکار انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی خصوصاً محمد جهان آرا گرامی و راهشان پر رهرو باد.»

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.