نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان:

اتحادیه اروپا در سایه بحران‌ها و اعتراضات مردمی از هم فرو خواهد پاشید

نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان گفت:شاهد به قدرت رسیدن احزاب نژاد پرست ، سرمایه دار و تندرو در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا هستیم.

با توجه به افزایش بحران های امنیتی در اروپا و آمریکا و اعتراضات مردمی علیه سوء مدیریت و سرمایه داری چالش حیاتی پیش روی سردمداران این اتحادیه و حتی اندیشمندان کشور های عضو این اتحادیه قرار گرفته است.
پناهی افزود : گرچه چند ماه است که بحران ها و تظاهرات در فرانسه علیه مکرون و سیاست های اشتباه سیاستمداران فرانسه موجب ایجاد شکاف های سیاسی و عقیدتی و ایجاد فاصله و بدبینی بین مردم و نظام سرمایه داری و وابسته به آمریکا شده است ، زمانی کارل دویچ جامعه شناس و نظریه پرداز غرب در سال ۱۹۷۵ آمریکا و اروپا را به عنوان جوامع امن مطرح نمود اما به مرور زمان ، آمریکا و اروپا به دلیل استعمار و استکبار طلبی شان با مشکلات خودساخته ای هچون ایجاد تروریست و عدم اعتماد به همدیگر و فریب دیگران و سوء مدیریت و چالش های عقیدتی و سیاسی خواب را از چشمان سیاستمداران غرب و آمریکا گرفته است.
تحلیل گر علوم سیاسی با اشاره به مفهوم امنیت در جوامع مدرن گفت : در ماه ها وسالهای گذشته هر روز شهروندان عضو اتحادیه اروپا شاهد رعب و وحشت ناشی از انفجار های تروریستی همچون لندن ، پاریس و بروکسل… بودند . امروز رعب و وحشت تظاهرات و راهپیمایی های ماهانه رعب و وحشت را به دل دولت مردان فرانسه انداخته و همچنین منفک شدن انگلیس از اعضای اتحادیه اروپا ، خود نشانه ای روشن بر پایان هژمونی غرب در جهان است زیرا این کشور ها دیگر قادر به تضمین امنیت خود از درون مرز های جغرافیایی و مدیریت بر ملت خود نیستند و تبعاً ناتوانی موجب بی اعتمادی افکار عمومی نسبت به توان و ظرفیت های این کشور ها می شود.
وی افزود : دولت های غربی سالها از طریق رسانه های جهانی ، تصاویری واهی از تمدن غرب را عرضه می کردند اما به لطف خدا امروز از طریق همین مجرا های رسانه ای شاهد ضد تبلیغ علیه آن تصورات واهی و خیالی خود ساخته غرب هستیم .
پژوهشگر حوزه علوم سیاسی افزود: برای دهه ها ، پیمان نظامی آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو به عنوان جلوه ای از قدرت ، اقتدار و امنیت غرب معرفی می شد زیرا به موجب این پیمان اعضای ناتو خود را مکلف می دانند در راستای برقراری صلح و امنیت بین المللی و منطقه ای اقدام کنند. اما امروزه این پیمان در برابر کوچکترین حملات تروریستی عاجز و ناتوان حتی اعضاء پیمان سعی بر نفوذ و ایجاد کودتا در کشور های مستقل مثل ترکیه ، ونزولا و اندونزی و … داشتند. البته طراح اصلی کودتا های جهان شیطان بزرگ و انگلیس خبیث هستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان تصریح کرد : به زودی و با فروپاشی شاکله ساختار های هژمونیک و تو خالی و دروغین اتحادیه ، سازمان ملل و استکبار و تمدن غرب که با تبلیغات دروغین حمایت از حقوق بشر و کرامت بخشی انسانها شکل گرفته شاهد احیای تفکرات قرون وسطایی در اتحادیه هستیم که از دهه های آینده یکی از کوچکترین پیامد های آن احیای تفکرات شبه فاشیستی (هیتلریسم ) و نئونازیستی در غرب هستیم.
کارشناس علوم سیاسی در پایان اشاره به مفهوم تمدن سازی اسلامی گفت : امروزه یکی از مهم ترین تکالیف متفکرین و نخبگان جهان اسلام ایجاد و معرفی ساختار های آلترناتیو الهی و اسلامی برای ملت های اروپایی و غرب که به دنبال ایجاد یک ساختار جدید و جایگزین تمدن ساز و عدالت محور و حفظ کرامت انسان برای خود هستند که تبعاً می توان با ارائه یک مدل الهی و توحیدی به آنها به دهه های انحراف این ملت پایان داد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.