ائتلاف سعودی: از آمریکا خواسته‌ایم عملیات سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها را متوقف کند

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی گزارش‌ رسانه‌های آمریکا درباره قصد دولت آمریکا برای متوقف کردن عملیات سوخت‌رسانی به جنگنده‌های این ائتلاف را تأیید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی گزارش‌ رسانه‌های آمریکا درباره قصد دولت آمریکا برای متوقف کردن عملیات سوخت‌رسانی به جنگنده‌های این ائتلاف را تأیید کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست بامداد شنبه گزارش داده بود دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» تصمیم گرفته سوخت‌رسانی به جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی را متوقف کند.

ائتلاف سعودی، این خبر را تأیید کرده اما گفته که با توجه به اینکه عربستان سعودی و اعضای این ائتلاف توان خودشان برای انجام عملیات‌های سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها را تقویت کرده‌اند از دولت آمریکا خواسته‌اند این عملیات‌ها را متوقف کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته دولت آمریکا درخواست عربستان سعودی برای متوقف کردن عملیات سوخت‌رسانی به جنگنده‌های ائتلاف را پذیرفته است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می‌گویند از زمان آغاز این حملات بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.