آیا حاضرید با همان استانداردی که با ایران برخورد می‌کنید، با ریاض برخورد کنید؟

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با مقایسه ماجرای ادعاهای دانمارک علیه ایران و قتل جمال خاشقچی، این سؤال را مطرح کرد که آیا غرب حاضر است با همان استانداردی که با ایران برخورد می‌کند، با عربستان سعودی هم برخورد کند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، ادعاهای اخیر دانمارک علیه ایران روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست را بر آن داشت در سرمقاله خود، این موضوع را با پرونده قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی مقایسه کرده و خطاب به مقامات اروپا و آمریکا بنویسد:

دولت دانمارک، این هفته بر اساس اطلاعات دریافتی از تل‌آویو، ایران را متهم به تلاش برای قتل یک مخالف خود در این کشور کرد، ادعایی که ایران قویا آن را تکذیب کرده است. دانمارک سفیر خود را نیز از تهران فراخوانده است.

واشنگتن‌پست البته در این سرمقاله به سبک رفتار غالب رسانه‌های غربی علیه ایران نیز قلم‌فرسایی کرده اما در فراز پایانی به مقایسه استانداردهای دوگانه غرب در این فقره با پرونده قتل جمال خاشقچی پرداخته است.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از ادعاهای دانمارک کرده‌اند، می‌نویسد: «سخنان بولتون این سوال را برمی‌انگیزند که عربستان سعودی در پرونده قتل آقای جمال خاشقچی در کنسول‌گری خود در استانبول چگونه باید مورد قضاوت قرار گیرد؟ آیا نباید رژیم ملک سلمان و ولی‌عهدش محمد بن سلمان با همان استانداردی مورد قضاوت قرار گیرد که ایران قضاوت می‌شود؟ و اگر ایالات متحده همان مجازاتی را که برای ایران در نظر می‌گیرد برای عربستان سعودی در نظر نگیرد، چگونه انتظار دارد که دیگر کشورها از تحریم‌هایش علیه ایران تبعیت کنند؟»

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.