فرماندار شهرستان بهارستان:

آگاه سازی بهترین راه حفظ جوانان در برابر آسیب‌های اجتماعی است

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: با آگاه سازی و توانمند سازی قشر جوان می توان آن‌ها را از آسیب‌های اجتماعی و خطرات موجود در امان نگه داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری نشست کارگروه تخصصی اجتماعی – فرهنگی شهرستان، بیان داشت: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه ریشه در غفلت در حوزه «دین»، «فرهنگ» و « اجتماع» دارد که نیازمند رسیدگی می باشد.
وی در ادامه باتاکید بر اینکه همه مسئولان در برابر آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی موجود مسئول می باشند، تصریح کرد: اگر ضعف و کاستی در جامعه امروز وجود دارد منشاء این کاستی‌ها به عملکرد و کم کاری ما بر می گردد که باید در جهت رفع و بهبود آن تلاش خود را بیشتر نماییم.

سلیمان‌پور در رابطه با مصوبات نشست برگزار شده، تشریح کرد: در طول این نشست بر لزوم حفظ ارزش‌های دینی و برنامه‌ریزی برای پیشگیری از استحاله فرهنگی و همچنین تلاش برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید شد و وظایف هریک از ادارات و نهادهای شهرستان در این خصوص تعیین گردید.

وی همچنین با بیان اینکه جلوگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند عزم و اراده ملی است، عنوان داشت: دستگاه‌های اداری و دولتی می بایست به سهم خود برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان بهارستان تلاش کنند و اقدامات لازم را در این جهت انجام دهند.
فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه توانمند سازی جوانان از جمله مهم‌ترین و مؤثرترین راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی می باشد، افزود: در راستای مقاوم سازی جوانان در برابر خطرات و آسیبب‌های مختلف نظیر خطر اعتیاد، آگاه سازی و توانمند کردن آنان بهترین و مؤثرترین راه موجود می باشد که مسئولان شهرستانی باید توجه ویژه‌ای به این امر نمایند.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.