آگاه‌سازی در خصوص بیماری دیابت، برنامه جدید شبکه بهداشت و درمان بهارستان/ پرسنل اداره دامپزشکی واکسیناسیون شدند

آگاه‌سازی در خصوص بیماری‌های دیابت و آنفلوآنزا در دستور کار جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزش بیماری دیابت و آنفلوآنزا در راستای آموزش پرسنل اداره دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط‌کریم با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی پرسنل اداره دامپزشکی و دیگر شرکت‌کنندگان ذر اسن کارگاه مواجه گردید.

بنابر این گزارش در کارگاه آموزش بیماری دیابت و آنفلوآنزا به شرکت‌کنندگان واکسن جدید آنفلوآنزا تیز تزریق شد تا از ابتلا به این بیماری در فصل سرما مصون بمانند.

سمیه کارگری کارشناس بیماری دیابت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی با ارائه مطالب کاربردی و مفیدی در خصوص تعریف بیماری دیابت، شباهت‌ها و تفاوت‌های پدیده آتشفشان و دیابت به تشریح جزئیات علائم ابتلا به این بیماری پرداخت.

وی همچنین نکات کامل و مفیدی را پیرامون موضوعاتی نظیر روز جهانی دیابت، ضررهای انسانی و اقتصادی دیابت، وظیفه انسولین، علت بیماری دیابت، انواع دیابت، عوارض دیابت، راه‌های پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲ و عوارض آن بیان کرد و اظهار داشت: بدون تردید ورزش یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به دیابت و در افراد مبتلا از راه‌های کنترل این بیماری می باشد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، حاجی‌بنده کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در رابطه با اهمیت واکسیناسیون کودکان تا ۶ سالگی و واکسیناسیون آنفلوآنزا مطالب مفیدی ارائه داد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزش بیماری دیابت و آنفلوآنزا به سئوالات حاضرین در این کلاس آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.