آنتن ماهواره قاصد فرهنگ شوم غرب …

تکنولوژی پیشرفته مخابراتی ارسال امواج از طریق ماهواره ، در خدمت اشاعه فرهنگ غرب قرار گرفته و در این عرصه جنگ نرم و به فرمایش رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی در این شبیخون فرهنگی بعنوان سلاحی موثر در خدمت اهداف شوم آمریکای جنایتکار و صهیونیست غاصب قرار گرفته است

پایگاه خبری – تحلیلی بهارستانه :شاید با خواندن این مقدمه سپر دفاعی را در مقابل خود بگیریید و مرا به تهجر و قدیمی فکر کردن متهم کنید … بله من هم قبول دارم که باید از تکنولوژی استفاده مناسب نمود اما کل این بحث که فقط به تکنولوژی ارسال امواج ماهواره ای مربوط نمی شود . تمام این تکنولوژی به تنهایی تنها بستری برای ارائه محتوا قرار گرفته است و آن محتوا است که با آن مشکل داریم ، محتوایی که شیطان آن را زینت داده و به اغواگری می پردازد و خودی ها را نیز به جمع مدافعان خود می کشاند .

البته با برخوردهای خشن و روش های نظامی نمی توان استقبال از ماهواره را در بین مردم کاهش داد و بهترین کار فرهنگ سازی برای استفاده صحیح و بهینه از رسانه هاست چرا که باید سواد رسانه ای را افزایش دهیم تا مردم در انتخاب دچار اشتباه نشوند.

به گزارش خبرنگار بهارستانه ، طرح ممنوعیت ماهواره در سال ۱۳۷۳در مجلس ایران تصویب شد و از آن زمان پلیس برنامه های متعددی را برای جمع آوری دیش های ماهواره ای اجرا کرده است، پلیس بنا به دستور مقام محترم قضایی عملیات های متعددی را برای جمع آوری تجهیزات دریافت شبکه های تلویزیونی ماهواره ای در کشور شروع کرده و حتی افرادی را که یک بار ماهواره آنها جمع آوری شده و دوباره دیش ماهواره نصب کرده بودند، به دادگاه معرفی کرده است.

بارها شاهد جمع آوری دیش های ماهواره بوده ایم ولی همه اذعان دارند راه مقابله با فرهنگ غلط غربی این نیست ، لا اقل تا کنون که جواب معکوس داده و روز بروز بر تعداد مخاطبان شبکه های ماهوار های افزوده می شود .

هر چند به موجب قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای مصوب ۱۳۷۳ ورود، توزیع و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره جز در مواردی که قانون تعیین کرده است ممنوع است و وزارت کشور موظف است با استفاده از نیروهای انتظامی نسبت به جمع‌آوری تجهیزات دریافت ‌از ماهواره اقدام کند ولی این قانون نیز تاکنون موثر نبوده و حتی شاهد آن هستیم در روستاهای دور دست نیز برخی از ماهواره استفاده می کنند .

قطعا با برخوردهای قهرآمیز نمی توان استقبال از ماهواره را در بین مردم کاهش داد و بهترین کار فرهنگ سازی برای استفاده صحیح و بهینه از رسانه هاست چرا که باید سواد رسانه ای را افزایش دهیم تا مردم در انتخاب دچار اشتباه نشوند. باید استفاده صحیح از ماهواره را بیاموزیم و آموزش دهیم چرا که ممنوعیت مطلق به صلاح جامعه نیست و نمی توان با نفی موضوع ، مشکلی را حل کرد بویژه در حال حاضر که بیشتر مردم بخصوص جوانان اوقات فراغت خود را با ماهواره پر می کنند.

از سوی دیگر بحث فرهنگسازی در کشور در خصوص ماهواره، نکته قابل بررسی است که باید مورد توجه مسئولان و کارشناسان مسائل اجتماعی قرار بگیرد و از آنجا که جوانان بیشترین آمار کاربران ماهواره را به خود اختصاص داده اند بررسی و پژوهش در خصوص نیازها، انگیزه ها، چرایی و چگونگی های این گروه مورد توجه صاحبنظران قرار بگیرد. در واقع می شود با بالا بردن سطح آگاهی و اطلاع افراد جامعه زمینه های داوری و انتقاد را برای آنها فراهم کرد تا با توجه به گرایشات و اخلاق صحیح اجتماعی مفاهیم درست را از نادرست تشخیص داده و خوب یا بد را گزینش و ارزیابی کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.