آموزش پیرامون بیماری ایدز به قشر کارگر در بهارستان اجرایی شد

آموزش پیرامون بیماری ایدز از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی به قشر کارگر در شهرستان بهارستان درحال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی بیماری اچ .آی .وی/ ایدز  در راستای آموزش قشر کارگر برای کارگران شرکت شفق توسط شبکه بهداشت و درمان و با حضور کارشناسان بیماری این شبکه در محل شرکت مذکور در شهرستان بهارستان برگزار گردید.
 
دشتبانی کارشناس ایدز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی در رابطه با بیماری ایدز، عنوان داشت: شناخت راه‌های انتقال و همچنین دوره پنجره در بیماری جزو نیازهای جامعه امروز می باشد و باید به شهروندان آموزش داده شود.
وی در ادامه با اشاره به راه‌های شناسایی بیماری ایدز و اهمیت توجه به این موضوع، تصریح کرد: اورژانس پیشگیری در بیماری پس از مواجهه و بروز رفتار پرخطر تا قبل از ۷۲ ساعت باید آزمایشات لازم را انجام داده و اقدام لازم را انجام دهد

دشتبانی همچنین در طول این کارگاه آموزشی در زمینه راه‌های پیشگیری، معرفی مرکز مشاوره و ارائه خدمات در مرکز،  فواید تشخیص و درمان به موقع، تغییر الگوی انتقال بیماری از اعتیاد تزریقی به رفتارهای پرخطر جنسی، آسیب‌های اجتماعی و تاثیر آن بر جوانان و خانواده‌ها نکاتی مفید و کلی را ارائه کرد.

همچنین  پمفلت اچ آی وی و کارت ویزیت مرکز مشاوره شهرستان بهارستان بین شرکت‌کنندگان در این کارگاه آموزشی توزیع شد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی بیماری اچ .آی .وی/ ایدز به سئوالات حاضرین در این نشست پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.