آموزش راه‌های پیشگیری از سرطان به شهروندان بهارستانی درحال اجرا می باشد

آموزش راه‌های پیشگیری از سرطان به شهروندان بهارستانی به واسطه برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی در شهرستان بهارستان درحال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با حضور در هفته پویش ملی مبارزه با سرطان، کارگاه آموزشی پیشگیری از سرطان در راستای آموزش بانوان بهارستانی صبح امروز در دارالقرآن شهرداری شهرگلستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، کارگاه آموزشی مذکور به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان و با همکاری امور بانوان شهرداری شهرگلستان برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی بانوان بهارستانی مواجه گردید.

بنی‌یعقوب کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی، آموزش‌های ۱۰ گام پیشگیری از سرطان و همچنین علایم هشدار دهنده سرطان را به طور کلی برای حاضرین در کلاس آموزشی تشریح کرد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت تشخیص و درمان سریع و به موقع در سرطان، اظهار داشت: مواردی نظیر تغذیه مناسب، عدم مصرف دخانیات و ورزش و فعالیت فیزیکی در پیشگیری از سرطان بسیار حائز اهمیت می باشد و می بایست مورد توجه ویژه بانوان قرار بگیرد.

همچنین در طول کارگاه آموزشی برگزار شده در رابطه با اجرای طرح غربالگری سرطان‌های پستان و دهانه رحم و روده بزرگ برای افراد ۵۰ تا ۶۹ سال به صورت کاملا رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشت و درمان فعال در سطح شهرستان بهارستان توضیحات کاملی ارائه شد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی پیشگیری از سرطان به سئوالات حاضرین پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان به طور کامل پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.