رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان:

آموزش‌های لازم به دانش آموزان درباره عوامل بروز معلولیت داده شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان گفت: طی برگزاری طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس آموزش‌های لازم به دانش آموزان بهارستانی درباره عوامل بروز معلولیت داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جلسه بازآموزی مربیان، جهت اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس شهرستان بهارستان با همکاری اداره بهزیستی و آموزش و پرورش ناحیه یک و دو بهارستان و رباط کریم در هنرستان شهید قیدرلو برگزار گردید.

روح‌الله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان در حاشیه این مراسم با اشاره به اهداف اجرای این طرح، بیان داشت: هدف از اجرای این طرح افزایش سطح آگاهی دانش آموزان دختر و پسر دوره دوم متوسطه در زمینه‌های کاهش و بروز بیماری‌های ژنتیکی و معلولیت‌های ناشی از عوامل مختلف می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و پیشگیری در تمام زیمنه‌ها به صرفه‌تر و بهتر از درمان می باشد، تشریح کرد: آگاه‌سازی دانش آموزان و ایجاد تغییرات رفتاری در آنان نیازمند یک برنامه قوی و هوشمندانه و همتی والا در این راستا می باشد.

لطیفیان همچنین درخصوص تاثیرات آموزش شهروندان یک جامعه در سنین پایین، اظهار داشت: بدون شک آموزش در سنین پایین‌تر بازتابی به مراتب قوی‌تر خواهد داشت و خانواده‌ها نیز می توانند از آموخته‌های فرزندان خود بهره‌مند شوند.

وی به دیگر دلایل اجرای این طرح و لزوم آشنایی دانش آموزان با موضوع طرح برگزار شده اشاره کرد و گفت: برنامه آگاه‌سازی و پیشگیری از معلولیت‌ها محدود به بیماری‌های ژنتیکی نمی باشد و در عوامل مختلفی که باعث بروز معلولیت می گردد آموزش‌های لازم صورت می گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اثرات مثبت طرح‌های این چنینی در گذشته، افزود: ما امیدواریم با اجرای این طرح و افزایش آگاهی فرزندانمان بتوانیم گام موثر دیگری برای آینده‌ای عاری از معلولیت برداشته باشیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.