آمریکا و اسرائیل همان طاغوت یاد شده در قرآن هستند/ منعفت مسلمانان در سازش با طاغوت نیست

امام جمعه بخش گلستان گفت: گویا عده‌ای کارهای آمریکا و تاریخ را فراموش کرده‌اند که به فکر سازش با استکبار جهانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با دعوت نمازگزاران به تقوای اللهی، گفت: انسان‌های باتقوا لنگان لنگان به سمت بهشت می روند مگر اینکه با مرکب نماز شب این مسیر را طی کنند.

وی با اشاره به شرایط نامناسب فضاهای مجازی، بیان داشت: وضعیت این فضاها روزبه‌روز برای انحراف جوان‌های ما بزرگ‌تر و عمیق‌تر می شود، و باید مراقب بود اگر دریچه‌ای شما را به انحراف می کشد آن را باز نکنید، چراکه معصیت شما را از مسیر درست خارج می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در ادامه به آغاز هفته وحدت اشاره کرد و تشریح کرد: مسلمانان همگی باهم برادر هستند منتهی کفار نمی توانند این محبت و برادری را ببیند و از گذشته سعی در ایجاد اختلاف در بین مسلمانان دارند، اما باید بدانند که مشترکات بسیاری در بین مسلمانان وجود دارد که مانع این اختلاف می شود.

وی در خصوص سخن عده‌ای در رابطه با سازش با طاغوت، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل همان طاغوتی هستند که خداوند در قرآن سازش با آن‌ها را منع کرده است اما گویا بعضی از افراد با فراموش کردن تاریخ، منفعت کشور را در سازش با طاغوت می دانند.

امام جمعه بخش گلستان با بیان اینکه مسلمانان جهان باید باهم وحدت داشته باشند، تبیین کرد: نیاز امروز ما به وحدت غیرقابل انکار است چراکه سعادت مسلمانان در حفظ وحدتشان است و دشمنان اسلام نیز درپی نابودی این وحدت هستند.

وی با اشاره به نابودی داعش و نقش بر آب شدن نقشه‌های استکبار جهانی، تاکید داشت: اینن‌ها سعی داشتند تا با گرفتن شهرهایی از عراق، سوریه و ایران، کشوری را برای پیش بردن اهداف خود در منطقه ایجاد کنند که لطف خداوند موفق نشدند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی باتاکید بر اهمیت دانشجویان و روز دانشجو، ادامه داد: دانشجویان ما باید به دنبال علم‌هایی که ریشه در کمال بروند و از برخی علوم که سیاه و تاریک هستند دوری کنند و با آگاهی در مسیر پیشرفت گام بردارند.

وی درپایان باتوجه به نزدیک بودن روز مجلس، افزود: نباید افرادی نظیر آیت‌الله مدرس را فراموش کرد که در مقابل استکبار و رضاشاه ایستاد و در پایان مظلومانه و در تنهایی توسط رژیم پهلوی به شهادت رسید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.