آمریکا اگر واقعا انسان‌دوست است امکان تبادل دارو و تجهیزات را فراهم کند

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: کنار رفتن تحریم حوزه درمانی و بهداشتی در شرایط کنونی که سلامت مردم در خطر است، کاری انسانی است.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا، شهاب الدین بیمقدار با تاکید بر ضرورت مداخله جهانی برای کنار رفتن تحریم های حوزه درمانی و بهداشتی، بیان کرد: آمریکایی ها اعلام می کنند که ما دارو را تحریم نکردیم اما واقعیت اینگونه نیست. آمریکا که شعار انسان دوستی سر می‌دهد، اگر واقعا راست می‌گوید امکان تبادل دارو و تجهیزات را در شرایط کنونی فراهم کند.

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در ادامه با بیان اینکه «کنار رفتن تحریم حوزه درمانی و بهداشتی در شرایط کنونی که سلامت مردم در خطر است کاری انسانی است» اظهار کرد: این اقدام باید در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو انجام شود. از کشورهای مختلف نیز در مقابله با این ویروس می توان تقاضای کمک کرد. تامین دارو و تجهیزات در شرایط کنونی جزء حقوق کشورهاست.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: آمریکا و اروپا اعلام کردند که مشکلی در حوزه تامین دارو و غذا با ایران ندارند، اما ظاهرا در مسیر تبادلات مالی برای تامین دارو و غذا و تجهیزات پزشکی مشکل وجود دارد و تبادل پول با شرکت ها امکان پذیر نیست‌. لازم است در شرایط کنونی برای انتقال پول به منظور تامین تجهیزات پزشکی و بهداشتی و داروها از کانال های مالی نظیر سوئیفت یا اینستکس استفاده شود.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.