رئیس ثبت احوال بهارستان:

تولد ۶۴۹ نوزاد را در بهمن ماه به ثبت رسانده‌ایم

رئیس ثبت احوال گفت: برابر ماده ۱۵ قانون ثبت احوال مهلت اعلام ثبت ولادت ۱۵ روز از تاریخ تولد طفل می باشد و جهت ثبت وفات برابر ماده ۲۵ همین قانون اعلام ثبت فوت ۱۰ روز است لذا خواهشمندیم جهت ثبت واقعه در هفته‌ی اول به اداره ثبت احوال مراجعه فرمایید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه، حسین آخوندی رئیس اداره ثبت احوال بهارستان در گفتگو با بهارستانه، با تبریک حماسه ۷ اسفند ، از حضور پررنگ و دشمن شکن مردم ولایت مدار و عاشورایی شهرستان بهارستان در پای صندوق‌های رأی تشکر و قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت:با توجه به اینکه انتخابات مجلس در شهرستان بهارستان به دور دوم کشیده شده است، اداره ثبت احوال آمادگی کامل برای کمک به برگزاری هرچه باشکوه‌تر این انتخابات در اردیبهشت ماه را دارد .

وی با اشاره با حضور ۶۲ درصدی مردم در این انتخابات، افزود: به راستی حضور پر شور مردم در انتخابات امسال دلیل بارزی بر  این ادعا است که ایران را دمکرات‌ ترین کشور جهان بدانیم، این در حالی است که درصد رأی دهندگان در کشورهای غربی که خود را مهد دموکراسی جهان می‌دانند، تنها ۳۰ درصد است.

آخوندی در بخش دیگری از سخنانش درباره متولدین بهمن ماه در بهارستان بیان داشت: ما در ماه گذشته تولد ۶۴۹ نوزاد را به ثبت رسانده‌ایم که از این تعداد ۳۲۵ نوزاد پسر و ۳۲۴ نوزاد دختر بوده‌اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در بهمن ماه سال جاری ۷۲ شهروند بهارستانی فوت شده‌اند، تصریح کرد: در این میان ۴۱ نفر مرد و ۳۱ نفر زن بوده‌اند که بر اساس این آمار میزان فوتی‌های مرد بیشتر است.

رئیس اداره ثبت احوال بهارستان درباره اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند توضیح داد: در بهمن ماه ۲هزار و ۵۸۲  نفر درخواست اخذ کارت ملی هوشمند داشته‌اند که از این تعداد برای ۲ هزار و ۱۳۸ نفر کارت هوشمند صادر و تحویل داده شده است.

رئیس ثبت احوال در پایان تصریح کرد: برابر ماده ۱۵ قانون  ثبت احوال مهلت اعلام ثبت  ولادت  ۱۵ روز از تاریخ تولد طفل می باشد و جهت ثبت وفات برابر ماده ۲۵ همین قانون  اعلام ثبت  فوت ۱۰ روز است لذا خواهشمندیم جهت ثبت واقعه در هفته‌ی اول به اداره ثبت احوال مراجعه فرمایید.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.