آمار جهانی کرونا ۲ تیر/ عبور شمار مبتلایان هندی از ۳۰ میلیون نفر

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ثبت بیش از ۵۴ هزار مبتلای جدید در کشور هند، شمار مبتلایان این کشور به ۳۰ میلیون و ۲۸ هزار نفر رسید.

به گزارش بهارستانه،بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۷۹ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۶۲۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۴ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۴۳۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۱ هزار و ۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۰۳ مبتلا رسیده است. تاکنون ۶۱۷ هزار و ۸۷۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۴ هزار و ۳۹۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۲۸ هزار و ۷۰۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۳۹۰ هزار و ۶۹۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸۶ هزار و ۸۳۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۶۳۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۰۴ هزار و ۸۹۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲، ۵ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۳۶، ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۹۱۹، ۴ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۹۸۸ و ۴ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۸۷۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.